GM. SUBENINKI. 2 lutego patrol straży granicznej zauważył 2 osoby w rejonie znaku granicznego Wisztyniec i natychmiast ruszył w to miejsce. Okazało się, że mieszkanki Gdańska mimo widocznych zakazów i oznaczeń granicy państwa, przekroczyły ją w niedozwolonym miejscu.

Następnego dnia nielegalnie przekroczyło granicę z Polski do Rosji i z powrotem dwóch obywateli Szwecji. Mężczyźni chcieli zobaczyć trójstyk granic Polski, Litwy i Rosji.

Funkcjonariusze SG ukarali 4 turystów mandatami karnymi na łączną kwotę 300 zł.

Straż Graniczna po raz kolejny apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek. Należy pamiętać, że granica państwowa Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej, której przekraczanie jest możliwe tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych tj. przez przejścia graniczne. (WMOSG)

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading