ŻYTKIEJMY. W siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej odbyła się dziś XIV edycja konkursu wiedzy Młody Strażnik Parku 2018 „Chronimy płazy” dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. Organizatorem był PKPR.

Do konkursu przystąpiło 27 uczniów reprezentujących 10 szkół podstawowych powiatu gołdapskiego:

  • Szkołę Podstawową w Boćwince (opiekunka: Beata Zajkowska)
  • Szkołę Podstawową w Dubeninkach (opiekunka: Beata Staśkiewicz)
  • Szkołę Podstawową w Galwieciach (opiekunka: Beata Staśkiewicz)
  • Szkołę Podstawową nr 1 w Gołdapi (opiekunka: Danuta Boguska)
  • Szkołę Podstawową nr 2 w Gołdapi (opiekunka: Małgorzata Wojciechowska-Gutowska)
  • Szkołę Podstawową nr 3 w Gołdapi (opiekunka: Iwona Malinowska-Januszkiewicz)
  • Szkołę Podstawową nr 5 w Gołdapi (opiekunka: Marta Dębowska)
  • Szkołę Podstawową w Grabowie (opiekun: Lech Wronowski)
  • Szkołę Podstawową w Lisach - Stowarzyszenie „Edukator” w Łomży (opiekunka: Irena Hukowicz),
  • Szkołę Podstawową w Żytkiejmach - Stowarzyszenie „Edukator” w Łomży (opiekunka: Anna Krygier).

Prowadzony on był w formie turnieju sprawdzającego wiedzę o przyrodzie w Parku Krajobrazowym Puszczy Rominckiej i jej ochronie, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki płazów. Po przeprowadzeniu 4 konkurencji wyłoniono sześć osób, które przystąpiły do konkurencji finałowej. W wyniku jej przeprowadzenia trzej uczestnicy, którzy osiągnęli kolejno najwyższą liczbę punktów otrzymali I, II i III miejsce oraz odznaki „Młodego Strażnika Parku 2018”. Pozostałym trzem finalistom przyznano kolejne miejsca w konkursie.

  1 miejsce: Adam Twardowski z klasy 6a Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi
  2 miejsce: Katarzyna Wasilewska z klasy 5a Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi
  3 miejsce: Rafał Karwel z klasy 6 Szkoły Podstawowej w Galwieciach
  4 miejsce: Kacper Lutyński z klasy 6a Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi
  5 miejsce ex aequo: Hanna Talipska z klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi i Anna Świtaj z klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 1 w Gołdapi

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy, bo poziom konkursu daleko wykraczał poza program nauczania w szkole. Bardzo dziękujemy także nauczycielom za poświęcony czas oraz wkład pracy.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej oraz publikacje o płazach przekazane przez Suwalski Park Krajobrazowy. Nauczyciele otrzymali pisemne podziękowania i materiały dydaktyczne.

Kolejna edycja już za rok. Zapraszamy!

PKPR w Żytkiejmach (an)

 

 


Znajdź nocleg

Booking.com

Wyszukiwarka

 

Czytaj też:

Samodzielnie wybij okolicznościowy medal

GOŁDAP. Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza do odwiedzenia Izby Regionalnej ”Muzeum Ziemi Gołdapskiej im M. M. Ratasiewicza”. Oprócz ciekawych zbiorów, niewątpliwą atrakcją jest możliwość samodzielnego wybicia medalu okolicznościowego przygotowanego z okazji jubileusze 450-lecia nadania praw miejskich Gołdapi.

Więcej…

Leszek Kowalewski przeszedł na emeryturę

GOŁDAP. Leszek Kowalewski nie jest już dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Gołdapi. Do czasu wyłonienia nowego obowiązki dyrektora powierzone Łukaszowi Kondratowiczowi.

Więcej…

Samochodem uderzył w drzewo

BUDWIECIE. Do poważnego wypadku drogowego doszło dziś po godzinie 18 w Budwieciach. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Więcej…

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

GOŁDAP. Dziś przypada 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Obchody tej rocznicy odbywają się w całej Polsce. W Gołdapi rozpoczęły się w centrum miasta kilka minut przed godziną 17.

Więcej…

Obecność radnych powiatowych na sesjach

GOŁDAP. Anna Falińska, Grażyna Senda, Karol Szablak, Stanisław Wójtowicz i Marzanna Wardziejewska to radni powiatowi, którzy nie opuścili żadnej z dotychczasowych 26 sesji rady powiatu obecnej kadencji.

Więcej…

Kiermasz charytatywny na rzecz Hani

GOŁDAP. W niedzielę, 26 lipca Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk w strefie uzdrowiskowej zorganizowało kiermasz słodkości i przetworów domowych.

Więcej…

Żniwny konkurs fotograficzny

LISY. Zażynki w Lisach w tym roku odbywają się wirtualnie. Stowarzyszenie „Nadzieja” i Gołdapski Fundusz Lokalny przygotowują na bazie dotychczasowych inscenizacji film i album przedstawiający polskie i ukraińskie tradycje związane z rozpoczynaniem żniw. Organizatorzy przewidzieli również konkurs fotograficzny.

Więcej…

Zderzenie peugeota z volkswagenem

JURKISZKI. Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło około godziny 23 na drodze wojewódzkiej nr 651 pod Jurkiszkami.

Więcej…

ZUS wznawia kierowanie na rehabilitację leczniczą

KRAJ. Od 4 sierpnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia kierowanie ubezpieczonych na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. Z programu mogą skorzystać osoby zagrożone utratą zdolności do pracy. Musi jednak istnieć szansa, że ją odzyskają po rehabilitacji.

Więcej…

Uderzył w zaparkowany samochód

GOŁDAP. Do wypadku drogowego doszło dziś po godzinie 11 na ul. Żeromskiego w Gołdapi. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Więcej…

Koronawirus w obwodzie kaliningradzkim

OBWÓD KALININGRADZKI. Przejście graniczne w Gołdapi jest nadal zamknięte. Czy słusznie? Czy wizyta w obwodzie kaliningradzkim może być niebezpieczna? Wnioski można wyciągnąć zapoznając się z danymi statystycznymi naszych sąsiadów.

Więcej…

Wybuch gazu

GOŁDAP. Do wybuchu gazu doszło dziś w jednym z mieszkań przy ul. Górnej w Gołdapi. Na szczęście jego ilość, jaka ulotniła się z nieszczelnej instalacji lub kuchenki, nie spowodowała bardzo dużej eksplozji, poważniejszych strat i nie doszło do wybuchu samej butli. Zniszczeniu uległa kuchenka, do której gaz był podłączony.

Więcej…

Rusza rejestracja podmiotów turystycznych

KRAJ. Na Platformie Usług Elektronicznych ZUS udostępniono funkcje dla przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, które chcą przystąpić do programu Polski Bon Turystyczny.

Więcej…

Saperzy zabrali granat i moździerz

GM. GOŁDAP. Granat i pocisk moździerzowy zabrali w weekend saperzy z terenu gminy Gołdap.

Więcej…

Remis na inaugurację rozgrywek

GOŁDAP. 1 sierpnia Rominta Gołdap zmierzyła się na wyjeździe z Victorią Bartoszyce. Był to pierwszy mecz rozgrywek grupy 1 klasy okręgowej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Więcej…

"Kręcimy sportowe stypendium" na półmetku

GOŁDAP. „Kręcimy sportowe stypendium” to nazwa akcji, jaką Rowerowa Gołdap realizuje w wakacje.

Więcej…

Wakacyjne sparingi

GOŁDAP. W tym tygodniu dzieci uczęszczające na zajęcia Akademii Piłkarskiej 2017 z filii w Gołdap i Grabowie rozegrały cztery sparingi z drużyną Włókniarz Białystok, która przebywa na letnim obozie piłkarskim w Gołdapi.

Więcej…

Turniej piłkarski - OSiR zaprasza

GOŁDAP. Nocny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora OSiR w Gołdapi odbędzie się 1 sierpnia na bocznych płytach stadionu miejskiego. (TURNIEJ ZOSTAŁ ODWOŁANY)

Więcej…

Gołdap Cup 2020 - trwają zapisy

GOŁDAP. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi zaprasza do udziału w turnieju siatkówki plażowej Gołdap Cup 2020, który rozegrany zostanie 15 sierpnia na boiskach przy plaży miejskiej w Gołdapi.

Więcej…

Rominta nie zdobędzie pucharu

GOŁDAP. W ubiegłym tygodniu rozegrana została pierwsza runda Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Pucharu Polski. 25 lipca Rominta Gołdap zmierzyła się z zespołem GLKS Jurand Barciany.

Więcej…

Husaria na gali boksu amatorskiego

LIDZBARK WARMIŃSKI. 25 lipca w Lidzbarku Warmińskim odbyła się po raz pierwszy gala boksu amatorskiego. Gołdapski klub Husaria reprezentowali Paweł Milewski oraz Norbert Andruszkiewicz.

Więcej…