Loading


 

ŻYTKIEJMY, BANIE MAZURSKIE. Edukacja poprzez zabawę to najskuteczniejsza forma przekazywania treści. Sierżanta Bobra „powołano do życia”, aby kształtował wśród najmłodszych wizerunek policjanta jako osoby przyjaznej dzieciom, otwartej na problemy oraz dbającej o ich bezpieczeństwo.

Tym razem policyjny pluszak zagościł w Bibliotekach Publicznych w Baniach Mazurskich i Żytkiejmach. Zanim jednak maskotka spotkała się z dziećmi, policjantka przeczytała maluchom konkursowe bajki i omówiła podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dzieciaki bardzo chętnie dyskutowały o tym, co wolno, a co jest zabronione i wykazały się przy tym bardzo dużą wiedzą.

Następnie do akcji wkroczył sierżant Bóbr. Pluszak podczas spotkań uczył bezpiecznych zachowań, wyjaśniał maluchom jak uchronić się przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami i edukował jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami i prezentami w postaci opasek odblaskowych z wizerunkiem ulubionej maskotki sierżanta Bobra.

ON, TY I JA- RAZEM NA SZLAKU BEZPIECZEŃSTWA POWIATU GOŁDAPSKIEGO
Projekt dofinansowany z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań
„Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020