ŻYTKIEJMY, BANIE MAZURSKIE. Edukacja poprzez zabawę to najskuteczniejsza forma przekazywania treści. Sierżanta Bobra „powołano do życia”, aby kształtował wśród najmłodszych wizerunek policjanta jako osoby przyjaznej dzieciom, otwartej na problemy oraz dbającej o ich bezpieczeństwo.

Tym razem policyjny pluszak zagościł w Bibliotekach Publicznych w Baniach Mazurskich i Żytkiejmach. Zanim jednak maskotka spotkała się z dziećmi, policjantka przeczytała maluchom konkursowe bajki i omówiła podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dzieciaki bardzo chętnie dyskutowały o tym, co wolno, a co jest zabronione i wykazały się przy tym bardzo dużą wiedzą.

Następnie do akcji wkroczył sierżant Bóbr. Pluszak podczas spotkań uczył bezpiecznych zachowań, wyjaśniał maluchom jak uchronić się przed różnego rodzaju niebezpieczeństwami i edukował jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami i prezentami w postaci opasek odblaskowych z wizerunkiem ulubionej maskotki sierżanta Bobra.

ON, TY I JA- RAZEM NA SZLAKU BEZPIECZEŃSTWA POWIATU GOŁDAPSKIEGO
Projekt dofinansowany z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań
„Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020
 

 


Wyszukiwarka

Loading