DUBENINKI. W Dubeninkach przy ulicy Krótkiej trwa budowa nowej Placówki Straży Granicznej. Dziś odbyło się podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego. W krótkiej uroczystości na terenie budowy udział wzięli m.in. funkcjonariusze SG i policji, politycy i duchowieństwo.

Akt erekcyjny podpisali: sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, komendant główny SG Tomasz Praga, wójt gminy Dubeninki Ryszard Zieliński, komendant WMOSG Robert Inglot, wojewoda Artur Chojecki i przedstawiciel wykonawcy robót Marcin Łuszczewski. Wmurowania w ścianę budynku dokonali Ryszard Zieliński i Marcin Łuszczewski.

W ramach inwestycji powstanie dwukondygnacyjny budynek administracyjny z pomieszczeniami kancelaryjnymi, higieniczno-sanitarnymi, technicznymi, dla osób zatrzymanych, gospodarczymi i magazynowymi o łącznej powierzchni około 1,2 tysiąca metrów kwadratowych. Powstanie też niepodpiwniczony budynek garażowo-techniczny o powierzchni około 400 metrów kwadratowych i wieża antenowa o wysokości 50 metrów. Pa posesji powstaną drogi i chodniki, miejsca postojowe, kojce dla psów. Teren placówki zostanie ogrodzony. Niestety, mino zabiegów lokalnych samorządowców i służb mundurowych z powiatu gołdapskiego, w placówce nie powstanie strzelnica.

Wykonawcą robót jest firma Centrum Informatyki „ZETO” SA z Białegostoku, która w przetargu zaproponowała cenę swojej usługi w wysokości 13.150.507,01zł. Teren pod budowę placówki przekazała gmina Dubeninki.

 

 


Wyszukiwarka

Loading