DUBENINKI. W Dubeninkach przy ulicy Krótkiej trwa budowa nowej Placówki Straży Granicznej. Dziś odbyło się podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego. W krótkiej uroczystości na terenie budowy udział wzięli m.in. funkcjonariusze SG i policji, politycy i duchowieństwo.

Akt erekcyjny podpisali: sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, komendant główny SG Tomasz Praga, wójt gminy Dubeninki Ryszard Zieliński, komendant WMOSG Robert Inglot, wojewoda Artur Chojecki i przedstawiciel wykonawcy robót Marcin Łuszczewski. Wmurowania w ścianę budynku dokonali Ryszard Zieliński i Marcin Łuszczewski.

W ramach inwestycji powstanie dwukondygnacyjny budynek administracyjny z pomieszczeniami kancelaryjnymi, higieniczno-sanitarnymi, technicznymi, dla osób zatrzymanych, gospodarczymi i magazynowymi o łącznej powierzchni około 1,2 tysiąca metrów kwadratowych. Powstanie też niepodpiwniczony budynek garażowo-techniczny o powierzchni około 400 metrów kwadratowych i wieża antenowa o wysokości 50 metrów. Pa posesji powstaną drogi i chodniki, miejsca postojowe, kojce dla psów. Teren placówki zostanie ogrodzony. Niestety, mino zabiegów lokalnych samorządowców i służb mundurowych z powiatu gołdapskiego, w placówce nie powstanie strzelnica.

Wykonawcą robót jest firma Centrum Informatyki „ZETO” SA z Białegostoku, która w przetargu zaproponowała cenę swojej usługi w wysokości 13.150.507,01zł. Teren pod budowę placówki przekazała gmina Dubeninki.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading