DUBENINKI. Tegoroczna odsłona „Narodowego Czytania” w Dubeninkach odbyła się 7 września w Gminnej Bibliotece Publicznej. W trwającym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości czytano dwie lektury, tj. „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego oraz tekst „Antologii Niepodległości” z listy zaproponowanej przez Parę Prezydencką. Spotkanie rozpoczęli mieszkańcy Dubeninek, którzy z podziałem na role czytali fragment powieści Jarosława Marka Rymkiewicza pt. „Rozmowy polskie latem 1983 roku”. W drugiej części spotkania uczniowie Gimnazjum w Dubeninkach czytali fragmenty „Przedwiośnia”, przybliżyli sylwetkę Stefana Żeromskiego i jego twórczość oraz zaprezentowali rękopis powieści udostępniony w serwisie Polona.

Na zakończenie spotkania tradycyjnie przeprowadzono quiz pt. „Życie i twórczość Stefana Żeromskiego”. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

Organizatorami tegorocznej edycji Narodowe Czytanie byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Dubeninkach oraz Gimnazjum w Dubeninkach. Z ramienia gimnazjum koordynatorką imprezy była Anna Pojawa.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading