DUBENINKI. Tegoroczna odsłona „Narodowego Czytania” w Dubeninkach odbyła się 7 września w Gminnej Bibliotece Publicznej. W trwającym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości czytano dwie lektury, tj. „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego oraz tekst „Antologii Niepodległości” z listy zaproponowanej przez Parę Prezydencką. Spotkanie rozpoczęli mieszkańcy Dubeninek, którzy z podziałem na role czytali fragment powieści Jarosława Marka Rymkiewicza pt. „Rozmowy polskie latem 1983 roku”. W drugiej części spotkania uczniowie Gimnazjum w Dubeninkach czytali fragmenty „Przedwiośnia”, przybliżyli sylwetkę Stefana Żeromskiego i jego twórczość oraz zaprezentowali rękopis powieści udostępniony w serwisie Polona.

Na zakończenie spotkania tradycyjnie przeprowadzono quiz pt. „Życie i twórczość Stefana Żeromskiego”. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

Organizatorami tegorocznej edycji Narodowe Czytanie byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Dubeninkach oraz Gimnazjum w Dubeninkach. Z ramienia gimnazjum koordynatorką imprezy była Anna Pojawa.

 

 


Wyszukiwarka

Loading