„My chrześcijanie, my Polacy, nigdy nie mozem o tem zapomnieć”

„...wolność odzyskano, ale trzeba było nie mało sie starać, aby jo utrzymać - zadbać o granice, o jedność i zgode w narodzie, no i pracować solidnie, aby odbudować kraj.”

„Oj nie było łatwo, cięzko pracowali nase dziadki i nase babcie, zeby było co jeść i ludziom, i bydlakom, ale wesoło było, ludzi razem pracowali, potem bawili się, śpiewali, tańcowali, porodzili się nase ojce, potem opowiadali nam jek to onegdaj bywało.”

DUBENINKI. Takie i inne słowa usłyszymy 11 listopada, gdyż to właśnie wtedy w Dubeninkach odbędzie się patriotyczne świętowanie. Stowarzyszenie Głos Puszczy Rominckiej i zespół Rominczanie na tę okoliczność przygotowują widowisko patriotyczne w ramach projektu „A to Polska właśnie - patriotyczne świętowanie na skraju puszczy”. Pierwsze spotkania ze scenariuszem miały miejsce już w sierpniu. Odtwórcy ról zapoznali się ze scenariuszem podczas trzech warsztatowych spotkań, a że pogoda dopisała, także na świeżym powietrzu. Miejmy nadzieję, że zapału im nie zbraknie.

Kolejnym działaniem w projekcie jest organizacja konkursu poezji patriotycznej. Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich chętnych z terenu powiatu gołdapskiego.

Obudźcie w sobie poetyckie natchnienie - w wielu z was gdzieś ono głęboko tkwi. Jesteśmy o tym przekonani.

Szczegóły konkursu już niedługo. Gorąco zapraszamy.

Informacje na temat działań w projekcie można uzyskać pod numerem tel. 509-604-148.

Bożena Buza
Stowarzyszenie Głos Puszczy Rominckiej

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading