„My chrześcijanie, my Polacy, nigdy nie mozem o tem zapomnieć”

„...wolność odzyskano, ale trzeba było nie mało sie starać, aby jo utrzymać - zadbać o granice, o jedność i zgode w narodzie, no i pracować solidnie, aby odbudować kraj.”

„Oj nie było łatwo, cięzko pracowali nase dziadki i nase babcie, zeby było co jeść i ludziom, i bydlakom, ale wesoło było, ludzi razem pracowali, potem bawili się, śpiewali, tańcowali, porodzili się nase ojce, potem opowiadali nam jek to onegdaj bywało.”

DUBENINKI. Takie i inne słowa usłyszymy 11 listopada, gdyż to właśnie wtedy w Dubeninkach odbędzie się patriotyczne świętowanie. Stowarzyszenie Głos Puszczy Rominckiej i zespół Rominczanie na tę okoliczność przygotowują widowisko patriotyczne w ramach projektu „A to Polska właśnie - patriotyczne świętowanie na skraju puszczy”. Pierwsze spotkania ze scenariuszem miały miejsce już w sierpniu. Odtwórcy ról zapoznali się ze scenariuszem podczas trzech warsztatowych spotkań, a że pogoda dopisała, także na świeżym powietrzu. Miejmy nadzieję, że zapału im nie zbraknie.

Kolejnym działaniem w projekcie jest organizacja konkursu poezji patriotycznej. Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich chętnych z terenu powiatu gołdapskiego.

Obudźcie w sobie poetyckie natchnienie - w wielu z was gdzieś ono głęboko tkwi. Jesteśmy o tym przekonani.

Szczegóły konkursu już niedługo. Gorąco zapraszamy.

Informacje na temat działań w projekcie można uzyskać pod numerem tel. 509-604-148.

Bożena Buza
Stowarzyszenie Głos Puszczy Rominckiej

 

 


Wyszukiwarka

Loading