Loading


„My chrześcijanie, my Polacy, nigdy nie mozem o tem zapomnieć”

„...wolność odzyskano, ale trzeba było nie mało sie starać, aby jo utrzymać - zadbać o granice, o jedność i zgode w narodzie, no i pracować solidnie, aby odbudować kraj.”

„Oj nie było łatwo, cięzko pracowali nase dziadki i nase babcie, zeby było co jeść i ludziom, i bydlakom, ale wesoło było, ludzi razem pracowali, potem bawili się, śpiewali, tańcowali, porodzili się nase ojce, potem opowiadali nam jek to onegdaj bywało.”

DUBENINKI. Takie i inne słowa usłyszymy 11 listopada, gdyż to właśnie wtedy w Dubeninkach odbędzie się patriotyczne świętowanie. Stowarzyszenie Głos Puszczy Rominckiej i zespół Rominczanie na tę okoliczność przygotowują widowisko patriotyczne w ramach projektu „A to Polska właśnie - patriotyczne świętowanie na skraju puszczy”. Pierwsze spotkania ze scenariuszem miały miejsce już w sierpniu. Odtwórcy ról zapoznali się ze scenariuszem podczas trzech warsztatowych spotkań, a że pogoda dopisała, także na świeżym powietrzu. Miejmy nadzieję, że zapału im nie zbraknie.

Kolejnym działaniem w projekcie jest organizacja konkursu poezji patriotycznej. Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkich chętnych z terenu powiatu gołdapskiego.

Obudźcie w sobie poetyckie natchnienie - w wielu z was gdzieś ono głęboko tkwi. Jesteśmy o tym przekonani.

Szczegóły konkursu już niedługo. Gorąco zapraszamy.

Informacje na temat działań w projekcie można uzyskać pod numerem tel. 509-604-148.

Bożena Buza
Stowarzyszenie Głos Puszczy Rominckiej

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!