Loading


DUBENINKI, ŻYTKIEJMY. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wraz z początkiem września gołdapscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży pod szkołami. Pomagają najmłodszym w przejściu przez jezdnię oraz przypominają kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie placówek oświatowych.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci docierają do szkół i przedszkoli na terenie powiatu, gdzie edukują dzieci w różnym wieku, jak bezpiecznie poruszać się na drodze.

Wczoraj dzielnicowy gminy Dubeninki asp. szt. Marcin Hiszpański odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Dubeninkach i przedszkolaków w Żytkiejmach, gdzie rozmawiał o bezpieczeństwie na drodze oraz o podstawowych zasadach poruszania się po chodnikach, poboczach i przejściach dla pieszych. Po wesołych dyskusjach, policjant przypomniał o konieczności używania elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają widoczność pieszych o zmroku. (KPP Gołdap)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!