Loading


ŻYTKIEJMY. Za nami dziewiąta już edycja Święta Sękacza - imprezy organizowanej corocznie 15 sierpnia od 2010 roku przez Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga. Odbyła się na polanie przy ośrodku zdrowia w Żytkiejmach.

Na uczestników czekały stoiska z sękaczami i inną żywnością, rękodziełem. Można było się posilić na bieżąco pieczonymi plackami ziemniaczanymi, goframi, serwowana była grochówka z kuchni polowej, był grill. W trakcie trwania imprezy „na żywo” upieczonych zostało kilka sękaczy. Podczas pokazów można było uzyskać informacje, jak się wykonuje ciasto do niego, a także samemu go pokręcić nas ogniem. Były występy artystyczne, ciekawe konkursy. jedną atrakcji była też wiejska chata, urządzona w dawnym stylu. Wieczorem odbyła się zabawa pod gołym niebem. Trwała do północy, doskonale bawili się i mali, i średni, i duzi. Kolejny sękaczowy festyn już za rok, tradycyjnie 15 sierpnia.


 

 


Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!