DUBENINKI. Festyn odbył się wczoraj na boisku szkolnym Dubeninkach. Zorganizowało go miejscowe Gminne Centrum Kultury. Impreza cieszyła się wyjątkowo dużym zainteresowaniem, zarówno mieszkańców wsi jak i turystów. Rozpoczęła się o godzinie 17.00, prowadził ją Szymon Kozicz - prezenter Radia 5. Przez pierwsze nieco ponad dwie godziny były m.in. pokazy ratownictwa medycznego, strażaków z miejscowej OSP, sztuki cyrkowej i walki wojów. Na scenie z piosenkami i układami tanecznymi wystąpiły dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia w GCK. Stowarzyszenie Głos Puszczy Rominckiej serowało grochówkę. Był też plac zabaw z dmuchawcami i karuzelą.
Około 19.30 rozpoczęły się koncerty zaproszonych zespołów grających muzykę lekką, łatwą i przyjemną. Na asfaltowym „parkiecie” przed sceną pojawiły się pierwsze tańczące pary. Niestety, kwadrans po 20 zaczęło bardzo mocno padać i grzmieć, większość uczestników festynu wróciła więc do domów. Zostali tylko najwytrwalsi, który bawili się do około 22.

Z powodu złej pogody nie odbył się na zakończenie imprezy pokaz fajerwerków. Jak jednak zapewnia dyrektor Gminnego Centrum Kultury, nic nie przepadło. Pokaz odbędzie się któregoś wieczoru w sierpniu. Dokładna data nie została jeszcze ustalona.

 

 


Wyszukiwarka

Loading