Loading


GMINA DUBENINKI. Policjanci z Gołdapi jak co roku podczas wakacji, wspólnie z przedstawicielami innych służb i sanepidu prowadzą kontrole ośrodków wypoczynkowych i obozowisk, w których odpoczywają dzieci i młodzież.

Funkcjonariusze od początku lipca zawitali do harcerzy, kolonistów i obozowiczów w Stańczykach, Żytkiejmach, Pobłędziu i Rakówku. Przedstawiciele straży pożarnej oraz sanepidu skontrolowali warunki socjalno-bytowe i sanitarne, a policjanci rozmawiali z organizatorami i uczestnikami o bezpieczeństwie.

Na zajęciach z bezpieczeństwa funkcjonariusze poruszali tematy bezpiecznych form spędzania wolnego czasu w trakcie wakacji. Niezmiernie ważnym elementem rozmów z dziećmi było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Z ogromnym zainteresowaniem słuchały one rad, ale również same wskazywały negatywne zachowania, których należy unikać np. takich jak wciąganie kogoś pod wodę w ramach zabawy.

Zawsze i wszędzie warto promować bezpieczne zachowania na drodze, dlatego policjanci wypoczywającym dzieciom przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. (KPP w Gołdapi)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!