GMINA DUBENINKI. Policjanci z Gołdapi jak co roku podczas wakacji, wspólnie z przedstawicielami innych służb i sanepidu prowadzą kontrole ośrodków wypoczynkowych i obozowisk, w których odpoczywają dzieci i młodzież.

Funkcjonariusze od początku lipca zawitali do harcerzy, kolonistów i obozowiczów w Stańczykach, Żytkiejmach, Pobłędziu i Rakówku. Przedstawiciele straży pożarnej oraz sanepidu skontrolowali warunki socjalno-bytowe i sanitarne, a policjanci rozmawiali z organizatorami i uczestnikami o bezpieczeństwie.

Na zajęciach z bezpieczeństwa funkcjonariusze poruszali tematy bezpiecznych form spędzania wolnego czasu w trakcie wakacji. Niezmiernie ważnym elementem rozmów z dziećmi było przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Z ogromnym zainteresowaniem słuchały one rad, ale również same wskazywały negatywne zachowania, których należy unikać np. takich jak wciąganie kogoś pod wodę w ramach zabawy.

Zawsze i wszędzie warto promować bezpieczne zachowania na drodze, dlatego policjanci wypoczywającym dzieciom przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. (KPP w Gołdapi)

 

 


Wyszukiwarka

Loading