Loading


ŻYTKIEJMY. Poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów poruszających się po drogach to jeden z wielu celów gołdapskich policjantów, którzy prowadzą działania profilaktyczne i edukacyjne.

W trosce o bezpieczeństwo tych niechronionych uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze wspólnie z Parkiem Krajobrazowym Puszczy Rominckiej zorganizowali dziecięcą debatę pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Młodzi mają głos”. Spotkanie odbyło się w miniony czwartek w budynku Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach, a jej odbiorcami byli uczniowie oraz ich rodzice.

Pierwsza dziecięca debata odblaskowa związana z bezpieczeństwem na drodze miała na celu podnoszenie świadomości dzieci, kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, jak również budowanie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych

Mundurowi motywowali do noszenia elementów odblaskowych, ponieważ o tym, że każdy odblask to szansa na wcześniejsze zauważenie pieszego czy rowerzysty, nie trzeba było nikogo przekonywać.

Spotkanie pozwoliło na przypomnienie zebranym jako uczestnikom ruchu drogowego zasad bezpieczeństwa i wpływie odblasków na ich widoczność. Na koniec wszyscy otrzymali elementy odblaskowe zakupione dzięki wsparciu Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej. (KPP Gołdap)

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!