SUWAŁKI. 2 czerwca odbyła się III edycja suwalskiego festiwalu biegów pod nazwą RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania. W ramach zawodów w godzinach popołudniowych i wieczorno-nocnych, zostały przeprowadzone następujące konkurencje:
- Suwalska ćwiartka (10,5 km) - bieg główny
- Pogodne Suwałki Team (bieg sztafetowy 3 x 3,5 km)
- Suwalskie debiuty (3,5 km)
- Suwałki Marsz (nordic walking ok. 2 km) oraz biegi dla dzieci i młodzieży (od przedszkolaków do gimnazjalistów).

Już po raz trzeci bieg główny wygrali Kenijczycy, którzy zajęli dwie pierwsze pozycje. Pierwszym Polakiem na mecie był Damian Roszko z Białegostoku. Imprezie biegowej towarzyszyło szereg atrakcji dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Niewątpliwie to, co wpływa na rosnącą frekwencję imprezy biegowej, to poza oprawą organizatorsko-artystyczną także atrakcyjna pula nagród. Forma organizacyjna biegu wieczorową porą z finiszem w hollywoodzkim stylu po czerwonym dywanie staje się atrakcyjnym wyróżnikiem przyciągającym coraz większe grono biegaczy i gości nie tylko z Polski, ale i z innych regionów świata.

W imprezie biegowej udział wzięły także osoby z powiatu gołdapskiego, w tym liczna obsada tworzącej się w naszym powiecie i mającej wkrótce mieć charakter bardziej sformalizowany nowej grupy sportowej działającej w Żytkiejmach pod nazwą "Płomyk-Żytkiejmy". Była ona reprezentowana przez Wiesława Truchana, Anetę Lempart-Truchan, Andrzeja Kisielewskiego, Mariusza Truchana i Marcina Jabłońskiego. Jak widać duch sportowy staje się coraz bardziej powszechny także w mniejszych miejscowościach naszego powiatu, co należy uznać za pozytywny kierunek w rozwoju regionu oraz popularyzacji zdrowego i aktywnego trybu życia.

 

 


Wyszukiwarka

Loading