Loading


SUWAŁKI. 2 czerwca odbyła się III edycja suwalskiego festiwalu biegów pod nazwą RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania. W ramach zawodów w godzinach popołudniowych i wieczorno-nocnych, zostały przeprowadzone następujące konkurencje:
- Suwalska ćwiartka (10,5 km) - bieg główny
- Pogodne Suwałki Team (bieg sztafetowy 3 x 3,5 km)
- Suwalskie debiuty (3,5 km)
- Suwałki Marsz (nordic walking ok. 2 km) oraz biegi dla dzieci i młodzieży (od przedszkolaków do gimnazjalistów).

Już po raz trzeci bieg główny wygrali Kenijczycy, którzy zajęli dwie pierwsze pozycje. Pierwszym Polakiem na mecie był Damian Roszko z Białegostoku. Imprezie biegowej towarzyszyło szereg atrakcji dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Niewątpliwie to, co wpływa na rosnącą frekwencję imprezy biegowej, to poza oprawą organizatorsko-artystyczną także atrakcyjna pula nagród. Forma organizacyjna biegu wieczorową porą z finiszem w hollywoodzkim stylu po czerwonym dywanie staje się atrakcyjnym wyróżnikiem przyciągającym coraz większe grono biegaczy i gości nie tylko z Polski, ale i z innych regionów świata.

W imprezie biegowej udział wzięły także osoby z powiatu gołdapskiego, w tym liczna obsada tworzącej się w naszym powiecie i mającej wkrótce mieć charakter bardziej sformalizowany nowej grupy sportowej działającej w Żytkiejmach pod nazwą "Płomyk-Żytkiejmy". Była ona reprezentowana przez Wiesława Truchana, Anetę Lempart-Truchan, Andrzeja Kisielewskiego, Mariusza Truchana i Marcina Jabłońskiego. Jak widać duch sportowy staje się coraz bardziej powszechny także w mniejszych miejscowościach naszego powiatu, co należy uznać za pozytywny kierunek w rozwoju regionu oraz popularyzacji zdrowego i aktywnego trybu życia.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!