Loading


DUBENINKI. W ramach akcji „Wiosenne działania na Warmii i Mazurach” zakończyliśmy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcję zbierania elektrośmieci ogłaszano kilka razy. Na drzwiach najważniejszych instytucji w Dubeninkach oraz miejscowych sklepów pojawiły się ogłoszenia zachęcające mieszkańców gminy do oddawania elektrośmieci. Dodatkowo proboszcz parafii w Dubeninkach ksiądz Tadeusz Korosteński w porozumieniu z dyrektor szkoły panią Wandą Werchowicz, powiadomił parafian o prowadzonej przez szkołę akcji. Punkt zbiórki funkcjonował w szkołach w Dubeninkach i Żytkiejmach oraz na terenie siedziby Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach.

Głównym celem akcji była ochrona środowiska przyrodniczego. Elektrośmieci zawierają liczne szkodliwe substancje, które po wydostaniu się z uszkodzonej lodówki, pralki, komputera, świetlówki czy innego urządzenia elektronicznego, przenikają do gleby. Nieodpowiednie postępowanie z elektrośmieciami w skrajnych przypadkach może spowodować zatrucie organizmów ludzi i zwierząt substancjami trującymi zawartymi w zużytym sprzęcie. Dlatego tak ważne jest oddanie elektrośmieci do specjalnych punktów zbierania, dzięki czemu zostaną one poddane procesom odzysku, recyklingu, a szkodliwe substancje zostaną unieszkodliwione.

W akcji wspierali nas mieszkańcy gminy Dubeninki, którym na sercu leży dobro środowiska. To dzięki nim udało się uzbierać ponad 2 tony elektrośmieci. Duże słowa uznania należą się również naszym absolwentom, którzy pomagali przenosić z magazynów ciężki sprzęt wielkogabarytowy. Byli to Dominik Zyborowicz, Jakub Szeszko oraz Szymon Krygier. Chłopcy otrzymali pisemne podziękowania od dyrektor gimnazjum pani Wandy Werchowicz.

Anna Krygier, organizatorka akcji
Gimnazjum w Dubeninkach

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!