Loading


GMINA DUBENINKI. Pijani kierowcy to zmora warmińsko-mazurskich dróg. W miniony weekend w naszym województwie policjanci zatrzymali 47 nietrzeźwych kierujących, z czego dwóch w gminie Dubeninki

W sobotę około godziny 14 w Pluszkiejmach uwagę policjantów przykuł rowerzysta jadący środkiem drogi w sposób sugerujący, że ma do pokonania nie lada tor przeszkód. Jak się okazało był to 30-letni mieszkaniec powiatu oleckiego, który wracał z pracy. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowanie rowerem na podwójnym gazie to najczęściej 500 złotowy mandat karny, a czasem wniosek do sądu.

W tym samym dniu około godziny 16 na trasie Żytkiejmy-Błąkały policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 52-letnią mieszkankę gminy Pozezdrze. Kobieta poruszała się samochodem osobowym mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwej kierującej policjanci zatrzymali prawo jazdy. Wkrótce za popełniony czyn odpowie przed sądem. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami na okres nawet do 15 lat.

Pamiętajmy. Nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego: dla nas i dla naszych bliskich. Nie bójmy się reagować w podobnych sytuacjach dzwoniąc na policję lub dokonując samemu zatrzymania. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!