Loading


BŁĄKAŁY. W przydrożnym rowie zakończył podróż kierowca opla, który wczoraj tuż przed godz. 14.00 w Błąkałach z nieustalonych dotąd przyczyn zjechał do przydrożnego rowu. 77-letni kierowca uskarżający się na ból biodra został zabrany do szpitala. Oprócz kierowcy w aucie nikogo nie było. Mężczyzna był trzeźwy.

"Z nieustalonych przyczyn" czyli zdarzenia drogowe, których przyczyn nie da się wyjaśnić ze stuprocentową pewnością. Służby ratunkowe pracujące na miejscu mogą jedynie opierając się na doświadczeniu i zebranych dowodach przypuszczać, co było przyczyną tych tragedii.

Policjanci przestrzegają, że kiedy robi się cieplej, kierowcy czują się pewniej i właśnie wtedy znacznie łatwiej o brak koncentracji. Apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Wielu kierowców zbyt lekkomyślnie wciska pedał gazu w swoim samochodzie, nie biorąc pod uwagę, jakie konsekwencje może przynieść to nie tylko dla nich, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Podczas wypadku żaden kierowca nie oszuka praw fizyki. Dlatego tak istotnym elementem, poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo jest właśnie dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów oraz warunków panujących na drodze.

Szczególną ostrożność zachowajmy w rejonach przejść dla pieszych, i mimo słonecznej pogody, zdejmijmy nogę z gazu. Pieszych natomiast prosimy o noszenie elementów odblaskowych, a przed wejściem na przejście dla pieszych upewnienie się, że mogą bezpiecznie przejść na druga stronę.

Przed nami okres przedświątecznej gorączki zakupów, a potem czas świąt wielkanocnych, w czasie których odwiedzamy rodziny, najbliższych i wyjeżdżamy, by odpocząć. W okresie świąt na ulicach wszystkich miast pojawi się więcej policjantów. Pamiętajmy jednak, że o swoje bezpieczeństwo powinniśmy zadbać również sami.

KPP w Gołdapi

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!