Loading


ŻYTKIEJMY. Jak każdego roku już od kilku lat, w niedzielę palmową w świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach odbyło się „Spotkanie z pisanką”. Impreza łączy ze sobą wystawę ozdób świątecznych, kiermasz i warsztaty tradycyjnego zdobienia pisanek i wykonywania innych ozdób.

Spotkaniu zawsze towarzyszy wręczenie nagród dla uczestników konkursu na tradycyjną pisankę wielkanocną. Skierowany on był do uczniów szkół podstawowych z gminy Dubeninki. W tym roku najwyżej zostały ocenione prace: Mileny Kalwajtys, kl. 6 (I miejsce), Patrycji Czeraszewskiej, kl. 6 (II miejsce) i Amelii Urbanowicz, klasa 4 (III miejsce). Wszyscy laureaci są ze Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach.

Organizatorem spotkania było Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach Filia Biblioteczna w Żytkiejmah przy wsparciu świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!