Loading


ŻYTKIEJMY. Pomysł rzucił ks. Czesław Król, wówczas proboszcz parafii w Żytkiejmach. Grupa mieszkańców powiedziała „dlaczego nie spróbować!”. 13 grudnia 2007 roku Sąd Rejonowy w Olsztynie dokonał wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym. W ten sposób powstało Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga".

W styczniu w świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach ta prężnie działająca organizacja pozarządowa pod przewodnictwem prezes Bożeny Mikielskiej świętowała 10-lecie swojego istnienia. Były wspomnienia, miłe słowa od zaproszonych gości, życzenia, upominki. Odbyła się też rewia gwiazd - występ członków stowarzyszenia wcielających się w gwiazdy światowej muzyki.

Przez lata swojej działalności Żytkiejmska Struga zrealizowała wiele projektów i imprez, przede wszystkim integrujących na różne sposoby lokalną społeczność. Sztandarową imprezą jest „Święta Sękacza". 15 sierpnia br. odbędzie się ona już po raz dziewiąty. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy tego dnia na plac przy Ośrodku Zdrowia w Żytkiemach.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!