DUBENINKI. W XXI wieku trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez dostępu do internetu. Nie można jednak zapominać, że korzystanie z sieci może nieść ze sobą nie tylko korzyści, ale również wiele zagrożeń, zwłaszcza dla młodych osób. Ważna jest zasada ograniczonego zaufania i mądra kontrola rodzicielska.

Najskuteczniejszą metodą walki z zagrożeniami jest edukacja zarówno dzieci, jak i dorosłych. Policjanci realizując szereg działań mających na celu budowanie wiedzy i społecznej świadomości zagrożeń uczestniczyli w tym tygodniu w spotkaniu z rodzicami uczniów gimnazjum w Dubeninkach. Działania „Cyberrodzić To Ja” mają na celu przybliżenie rodzicom zagrożeń płynących z sieci oraz wskazanie roli dorosłych jako przewodników dzieci po wirtualnym świecie.

Policjantka poruszyła także temat popularnych portali społecznościowych, starając się przy tym uwrażliwić rodziców na potencjalne zagrożenia, z jakimi mogą spotkać ich pociechy podczas korzystania z tych portali.

Nielegalne lub szkodliwe treści może zgłosić każdy użytkownik internetu. Zgłoszenia można przesyłać za pomocą:

  • formularza znajdującego się na stronie www.dyzurnet.pl
  • e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • infolinii: 801-615-005, która działa na zasadach automatycznego rejestru zgłoszeń

Informacje o zgłaszającym nigdy nie są przekazywane podmiotom trzecim. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.dyzurnet.pl.

Spotkanie zakończyło się późnym wieczorem, więc w trosce o bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom wręczono opaski odblaskowe zakupione w ramach II edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.

 

 


Wyszukiwarka

Loading