Loading


DUBENINKI, ŻYTKIEJMY. „Bezpieczna zebra”, „Świetliki” czy „Onufry podróżnik” to tylko niektóre z zabawnych, ale i roztropnych postaci, które pomogły policjantom nauczyć dzieci zasad bezpieczeństwa.

Nauka zasad bezpieczeństwa od najmłodszych lat jest szczególnie ważna, dlatego gołdapscy policjanci wspólnie z przedstawicielami lokalnych władz czynnie włączyli się w ogólnopolską kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” oraz akcję „Świeć przykładem”. Były to jedne z zaplanowanych działań w ramach realizacji II edycji projektu „DOM, czyli dzielnicowy oddany mieszkańcom”.W ramach tych przedsięwzięć policjantki wspólnie ze starostą gołdapskim Andrzejem Ciołkiem odwiedzili przedszkolaków z i uczniów z Dubeninek i Żytkiejm, aby czytać im bajki i porozmawiać na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariuszki poprzez postaci z bajek w prosty i atrakcyjny dla dzieci sposób uczyły je o trudnych kwestiach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Tłumaczyły, jak powinny zachowywać się podczas korzystania z dróg, informowały którą stroną powinien poruszać się pieszy i zwracały uwagę jak bardzo ważne dla bezpieczeństwa pieszych jest noszenie na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych.

Maluchy z uwagą słuchały, a potem chętnie brały udział w dyskusji i odpowiadały na pytania. Na koniec dla wsłuchanych i wpatrzonych przedszkolaków czekała miła niespodzianka. Dzieci otrzymały piękne odblaskowe sowy i zakładki do książek a starszaki plany lekcji.

Gadżety zostały zakupione w ramach II edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka”.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!