WROCŁAW/DUBENINKI. 14 października we Wrocławiu odbyły się IV Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Funkcjonariusz z Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej stanął na najwyższym stopniu podium, wygrywając zawody.

Organizatorem turnieju było Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu. Natomiast światowa federacja trójboju siłowego WPC po raz drugi włączyła się w przedsięwzięcie, co wpłynęło na poziom sędziowania jak i samą rangę mistrzostw.

W rywalizacji uczestniczyło ponad 180 zawodników reprezentujących różne służby mundurowe. Dzięki wsparciu finansowemu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej, Warmińsko–Mazurski OSG reprezentował plut. Kamil Wojciechowski - funkcjonariusz z placówki w Dubeninkach. Z wynikiem 192.5kg zajął I miejsce i tym samym zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii do 82.5kg.

To już kolejny sukces sztangisty. Czwarte zawody, a trzy lata z rzędu tytuł mistrza jest w rękach Kamila Wojciechowskiego. (WMOSG)