Loading


DUBENINKI. 12 października w Szkole Podstawowej w Dubeninkach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. Po części artystycznej w wykonaniu pierwszoklasistów odbył się turniej wiedzy i umiejetności. Dzieci pokazały, że potrafią prawidłowo przechodzić przez jezdnię i właściwie zachowywać się na lekcji. Znają też trzy magiczne słowa: proszę, przepraszam, dziękuję. Wykazały się zdolnościami gimnastycznymi i sprawnością fizyczną.

Jeden z uczniów - Łukasz - płynnie odczytał prośbę dzieci skierowaną do rodziców o zaangażowanie w kształtowaniu obowiązkowości u ich pociech. Po ślubowaniu dzieci otrzymały różne prezenty, między innymi kuferki zawierające pomoce dydaktyczne, które wspierają rozwój manualny i intelektualny. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Grażyna Hącia

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!