ŻYTKIEJMY. 9 października w świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach odbyło się spotkanie pn. „Kawa u władzy, czyli dzielnicowy nasz człowiek”. Zorganizowali je realizatorzy II edycji projektu „DOM, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom”: KPP w Gołdapi i Starostwo Powiatowe w Gołdapi.

W spotkaniu uczestniczyło ponad trzydziestu mieszkańców gminy Dubeninki, starosta Andrzej Ciołek, sekretarz gminy Stanisław Kosiński, radni i sołtysi gminy Dubeninki, a także funkcjonariusze policji: zastępca komendanta powiatowego Sylwester Symonowicz, naczelnik wydziału prewencji i ruchu drogowego Ryszard Antolak, dzielnicowy Marcin Hiszpański i koordynatorka projektu Marta Andruczyk.Z założenia to spotkanie miało nie być wykładem czy rozmową prewencyjną, a okazją do luźniejszych rozmów o problemach dotykających mieszkańców gminy, przede wszystkim dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Tak też i było. Rozmawiano m.in. o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, potrzebie przeanalizowania i uzupełnienia oznakowania drogowego, wycinki przydrożnych drzew i krzaków, jak również problemów związanych z przekraczaniem prędkości.

Na zakończenie ponad dwugodzinnego spotkania policjanci rozdali uczestnikom karty ICE. Zaprezentowali też alkogogle i narkogogle - specjalne okulary, które mają za zadanie pokazać, jak zmienia się koordynacja ruchowa po spożyciu alkoholu i narkotyków. Okulary wywołały ożywioną dyskusję na temat zagrożeń jakie niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Karta „ICE” (w nagłym wypadku) pozwala ratownikom na powiadomienie bliskich w razie nagłego wypadku, a także na uzyskanie od nich dodatkowych informacji o poszkodowanym (przyjmowanych lekach, przebytych chorobach, alergiach itp.).

Czy w twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. „Mapa” jest dostępna na stronach internetowych policji.

Rozdane karty zostały zakupione w ramach II edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom”, realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka”.

 

 


Wyszukiwarka

Loading