Loading


DUBENINKI. Akcja „Sprzątanie Świata” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce".

Uczniowie klasy V w ramach akcji przygotowali plakaty, które zostały rozwieszone na korytarzu szkolnym. Dotyczyły zachęcenia do segregacji śmieci oraz dbania o otaczające nas środowisko.

Nasi uczniowie, jak co roku, sprzątali teren leśny w okolicach Bludzi oraz zabytkowy park, który jest częścią dawnego zespołu dworsko-parkowego. Na terenie parku zapoznaliśmy się z utworzoną tam ścieżką dendrologiczną opisującą 14 gatunków drzew i krzewów. Mogliśmy również poznać znajdujące się w tym miejscu dwa pomniki przyrody: 300-letni dąb szypułkowy Dworzanin, którego pień ma ponad 4-metrową średnicę, oraz aleją dębową. Uczniowie w przerwie mogli również skorzystać z placu zabaw, który znajduje się na terenie parku.

Po krótkiej przerwie udaliśmy się posprzątać teren wzdłuż drogi leśnej. Miłym zaskoczeniem była mała ilość znalezionych w lesie śmieci, dzięki temu mogliśmy podziwiać piękno otaczającej nas przyrody. Pocieszające jest to, że z roku na rok śmieci w lesie jest coraz mniej.

Na koniec upiekliśmy kiełbaski przy ognisku. Nasza radość trwała jednak krótko, gdyż zaskoczył nas deszcz i nie mogliśmy zostać dłużej.

Dziękujemy Nadleśnictwu Gołdap za współpracę, a zwłaszcza pani Agnieszce Iber oraz Marzannie Konieczny za pomoc w realizacji tegorocznej akcji. (BS, AL)

SP w Dubeninkach

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!