ŻYTKIEJMY. Mieszkańcy Żytkiejm i okolic już po raz piąty włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”. W sobotę, 2 września wspólne publiczne czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego z podziałem na role rozpoczęło się o godz. 17.00 w filii bibliotecznej w Żytkiejmach. Dla księdza swojego głosu użyczył wójt gminy Dubeninki Ryszard Zieliński. Pozostałe role z aktu I czytali: Urszula Rywacka, Łucja Orłowska, Adam Bułajewski, Lucyna Sowul, Daniela Szczodrońska, Łucja Radzewicz, Krystyna Bułajewska, Lucyna Goik, Zofia Salwocka, Bożena Mikielska, Zuzanna Bagińska, Joanna Olechna, Karolina Bagińska, Dorota Hołodowska i Teresa Rydzewska. Przerwy między poszczególnymi scenami wypełniły weselne melodie i przyśpiewki w wykonaniu uczestników spotkania pod kierunkiem Zofii Salwockiej. Podczas spotkania można też było posłuchać ciekawostek z życia autora, jego twórczości artystycznej. Nie zabrakło też okolicznościowej pieczęci. Wszystko odbyło się w atmosferze „krakowskiej weselnej izby”.

Organizatorem tegorocznej edycji „Narodowego Czytania” w Żytkiejmach była filia biblioteczna w Żytkiejmach przy współpracy świetlicy w Żytkiejmach, Stowarzyszenia Żytkiejmska Struga, Ochotniczej Straży Pożarnej i Klubu Wolontariusza przy Filii Bibliotecznej w Żytkiejmach. Wszystkim, którzy przyłączyli się wspólnego czytania czy słuchania bardzo serdecznie dziękujemy.

Teresa Rydzewska
filia biblioteczna w Żytkiejmach

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading