Loading


ŻYTKIEJMY. Mieszkańcy Żytkiejm i okolic już po raz piąty włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”. W sobotę, 2 września wspólne publiczne czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego z podziałem na role rozpoczęło się o godz. 17.00 w filii bibliotecznej w Żytkiejmach. Dla księdza swojego głosu użyczył wójt gminy Dubeninki Ryszard Zieliński. Pozostałe role z aktu I czytali: Urszula Rywacka, Łucja Orłowska, Adam Bułajewski, Lucyna Sowul, Daniela Szczodrońska, Łucja Radzewicz, Krystyna Bułajewska, Lucyna Goik, Zofia Salwocka, Bożena Mikielska, Zuzanna Bagińska, Joanna Olechna, Karolina Bagińska, Dorota Hołodowska i Teresa Rydzewska. Przerwy między poszczególnymi scenami wypełniły weselne melodie i przyśpiewki w wykonaniu uczestników spotkania pod kierunkiem Zofii Salwockiej. Podczas spotkania można też było posłuchać ciekawostek z życia autora, jego twórczości artystycznej. Nie zabrakło też okolicznościowej pieczęci. Wszystko odbyło się w atmosferze „krakowskiej weselnej izby”.

Organizatorem tegorocznej edycji „Narodowego Czytania” w Żytkiejmach była filia biblioteczna w Żytkiejmach przy współpracy świetlicy w Żytkiejmach, Stowarzyszenia Żytkiejmska Struga, Ochotniczej Straży Pożarnej i Klubu Wolontariusza przy Filii Bibliotecznej w Żytkiejmach. Wszystkim, którzy przyłączyli się wspólnego czytania czy słuchania bardzo serdecznie dziękujemy.

Teresa Rydzewska
filia biblioteczna w Żytkiejmach

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!