Loading


DUBENINKI. Już po raz piąty w pierwszą sobotę września Dubeninki włączyły się do „Narodowego Czytania” - akcji społecznej, która propagując czytelnictwo, popularyzuje wybitną polską literaturę. W tym roku impreza odbyła się w pomieszczeniach Gminnego Centrum Kultury w Dubeninkach, chociaż wcześniej planowano czytanie w plenerze.

Po przybyciu orszaku weselnego, który przemaszerował ulicą Osiedlową i Dębową do Gminnego Centrum Kultury, o godzinie 11.00 rozpoczął się koncert pieśni weselnych w wykonaniu zespołu ludowego Rominczanie. Następnie odczytano wybrane sceny z aktu I „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. W tle rozbrzmiewała skoczna muzyka góralska. W rolę bohaterów dramatu wcielili się: Wanda Waluk, Piotr Buza, Mirosława Czeraszewska, Helena Wiszniewska, Katarzyna Ołów, Zuzanna Czeraszewska, Weronika Ostapionek, Marcel Jadeszko i Kamila Staszkiewicz.

W przerwie można było wysłuchać ciekawostek z życia Stanisława Wyspiańskiego – poety, dramaturga, malarza, scenografa, dekoratora wnętrz, ilustratora... Tradycyjnie wśród widowni przeprowadzony został konkurs o życiu i twórczości autora czytanego utworu. Do testu przystąpiło 6 osób. W pierwszej turze wyłoniono trzy osoby z największą liczbą punktów, w drugiej wytypowano zwycięzcę. I miejsca zdobył Marcel Jadeszko - uczeń klasy III Gimnazjum w Dubeninkach, II miejsce przyznano Kamili Staszkiewicz - uczennicy kl. III miejscowego gimnazjum, a III miejsce zajął Piotr Buza - uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej w Przerośli. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

Organizatorami „Narodowego Czytania” w Dubeninkach byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Dubeninkach, Stowarzyszenie Głos Puszczy Rominckiej oraz Klub Wolontariusza przy Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie