ŻYTKIEJMY. Ósme Święto Sękacza odbyło się wczoraj na placu przy ośrodku zdrowia w Żytkiejmach. Festyn rozpoczął się kilka minut po godzinie 13.00. Na imprezowiczów czekały stoiska z sękaczami i inną żywnością, rękodziełem. Można było się posilić na bieżąco pieczonymi plackami ziemniaczanymi oraz goframi, serwowana była także grochówka z kuchni polowej. Przez kilka godzin odbywał się pokaz pieczenia sękaczy. Można było uzyskać informacje, jak się wykonuje ciasto do niego, a także samemu go pokręcić nas ogniem. Były występy artystyczne, konkursy.

Podobnie jak w poprzednich latach impreza przyciągnęła rzesze turystów. Przeprowadzono konkurs na najdalszego gościa imprezy z Polski i ze świata. W kategorii krajowej zwyciężył Jakub Koterba z Krościenka, zaś zagranicznej Joanna Snedden z Ohio (USA).

Na zakończenie 8 Święta Sękacza odbyła zabawa pod gołym niebem, która trwała do północy.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga, dodatkowo wspierane przez OSP w Żytkiejmach, klub Suwałki Drive i Klub Wolontariusza przy Filii bibliotecznej Żytkiejmach. Patronem medialnym imprezy był portal goldap.info.

 

 


Wyszukiwarka

Loading