Loading


ŻYTKIEJMY. Ósme Święto Sękacza odbyło się wczoraj na placu przy ośrodku zdrowia w Żytkiejmach. Festyn rozpoczął się kilka minut po godzinie 13.00. Na imprezowiczów czekały stoiska z sękaczami i inną żywnością, rękodziełem. Można było się posilić na bieżąco pieczonymi plackami ziemniaczanymi oraz goframi, serwowana była także grochówka z kuchni polowej. Przez kilka godzin odbywał się pokaz pieczenia sękaczy. Można było uzyskać informacje, jak się wykonuje ciasto do niego, a także samemu go pokręcić nas ogniem. Były występy artystyczne, konkursy.

Podobnie jak w poprzednich latach impreza przyciągnęła rzesze turystów. Przeprowadzono konkurs na najdalszego gościa imprezy z Polski i ze świata. W kategorii krajowej zwyciężył Jakub Koterba z Krościenka, zaś zagranicznej Joanna Snedden z Ohio (USA).

Na zakończenie 8 Święta Sękacza odbyła zabawa pod gołym niebem, która trwała do północy.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga, dodatkowo wspierane przez OSP w Żytkiejmach, klub Suwałki Drive i Klub Wolontariusza przy Filii bibliotecznej Żytkiejmach. Patronem medialnym imprezy był portal goldap.info.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!