GMINA DUBENINKI. Wczoraj w południe patrol SG z Dubeninek ujawnił na pasie drogi granicznej 3 mężczyzn, którzy podjechali rowerami i przy słupach granicznych robili sobie pamiątkowe fotografie. Podróżni wyruszyli na wycieczkę rowerową z Berlina do Rygi, a po drodze postanowili zobaczyć jak wygląda granica polsko-rosyjska. Turyści zlekceważyli tablice informacyjne, oznaczenia granicy państwa i weszli na pas drogi granicznej, by zrobić sobie zdjęcie. Okazało się, że byli to 29-letni obywatel Kanady na stale mieszkający w Berlinie oraz jego 28 i 29-letni koledzy, obywatele USA. Rowerzyści przyznali się do popełnionego wykroczenia i otrzymali mandaty karne w kwocie po 500zł każdy.

SG po raz kolejny apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek, grzybobrania, polowania czy spacerowania w okolicach granicy państwowej.

Funkcjonariusze SG przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku przekroczenia granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych np. aby zrobić sobie pamiątkową fotografię, czy z bliska obejrzeć słupy Polski i Rosji. Zachowania takie stanowią czyny karalne określone w Kodeksie karnym lub Kodeksie wykroczeń. W zależności od okoliczności czynu zagrożone są karą grzywny do 500zł bądź karą pozbawienia wolności do 3 lat.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading