Loading


GMINA DUBENINKI. Wczoraj w południe patrol SG z Dubeninek ujawnił na pasie drogi granicznej 3 mężczyzn, którzy podjechali rowerami i przy słupach granicznych robili sobie pamiątkowe fotografie. Podróżni wyruszyli na wycieczkę rowerową z Berlina do Rygi, a po drodze postanowili zobaczyć jak wygląda granica polsko-rosyjska. Turyści zlekceważyli tablice informacyjne, oznaczenia granicy państwa i weszli na pas drogi granicznej, by zrobić sobie zdjęcie. Okazało się, że byli to 29-letni obywatel Kanady na stale mieszkający w Berlinie oraz jego 28 i 29-letni koledzy, obywatele USA. Rowerzyści przyznali się do popełnionego wykroczenia i otrzymali mandaty karne w kwocie po 500zł każdy.

SG po raz kolejny apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek, grzybobrania, polowania czy spacerowania w okolicach granicy państwowej.

Funkcjonariusze SG przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku przekroczenia granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych np. aby zrobić sobie pamiątkową fotografię, czy z bliska obejrzeć słupy Polski i Rosji. Zachowania takie stanowią czyny karalne określone w Kodeksie karnym lub Kodeksie wykroczeń. W zależności od okoliczności czynu zagrożone są karą grzywny do 500zł bądź karą pozbawienia wolności do 3 lat.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie