Loading


GMINA DUBENINKI. 13 maja patrol SG z Dubeninek ujawnił ślady wejścia na pas drogi granicznej jednej osoby. Zatrzymany mężczyzna szedł sobie pasem wzdłuż granicy polsko-rosyjskiej i - jak tłumaczył - myślał, że jest to droga żwirowa. 34-letni mieszkaniec gminy Dubeninki przyznał się do popełnionego wykroczenia i otrzymał mandat karny w kwocie 200zł.

Okazuje się, że nie tylko turyści, grzybiarze czy myśliwi zapominają o tym, że nie wolno wchodzić na pas drogi granicznej oznaczony stosownymi tablicami, ale również mieszkańcy przygranicznych terenów. Dlatego po raz kolejny strażnicy apelują o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek, grzybobrania, polowania czy spacerowania w okolicach granicy państwowej.
Funkcjonariusze SG przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku przekroczenia granicy państwa w miejscach do tego niewyznaczonych np. aby zrobić sobie pamiątkową fotografię czy z bliska obejrzeć słupy Polski i Rosji. Zachowania takie stanowią czyny karalne określone w Kodeksie karnym lub Kodeksie wykroczeń. W zależności od okoliczności czynu, zagrożone są karą grzywny do 500 zł bądź karą pozbawienia wolności do 3 lat.

 

 

Dodaj komentarz

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin.
Złote zasady dobrego komentowania:
  • Komentarz powinien dotyczyć treści artykułu.
  • Komentarz nie musi być długi. Wystarczy, że napiszesz kilka szczerych, przemyślanych zdań.
  • Dobry komentarz powinien być konkretny. Komentarz typu „Super", „Extra" jest komentarzem, z którego nic nie wynika. Jest miły, ale nie zawiera konkretów. Jest ogólnym wrażeniem, ale nic nie wnosi do dyskusji.
  • Nic tak nie motywuje jak pochwała. Każdy ma swoje atuty, które warto docenić. Gdy chwalisz, wskaż konkretnie, co nam się podoba. To dodaje otuchy, a jednocześnie jest cenną wskazówką i pomocą w dalszej pracy.
  • Nie bój się pisać, że coś ci się nie podoba. Konstruktywna krytyka jest bardzo pomocna. Trzeba jednak trzymać się pewnych zasad. Dobry krytyczny komentarz to taki, w którym nie krytykujemy osób, tylko ich pracę.Krytykując czyjąś pracę nie ulegaj emocjom, nie używaj obraźliwych słów i zwrotów.
  • Przestrzegaj regulaminu dodawania komentarzy, bądź zawsze kulturalny – to podstawa.
  • Pisz takie komentarze, jakie sam chciałbyś otrzymywać!

logowanie