BŁĄKAŁY. Dziś około godziny 9.30 dyżurny straży pożarnej w Gołdapi otrzymał zgłoszenie, że w Błąkałach koń nie może wydostać się z przydomowego stawu.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowani zostali strażacy z PSP w Gołdapi oraz ochotnicy z Dubeninek. Pierwsi na miejscu akcji znaleźli się strażacy ochotnicy, którzy potwierdzili zgłoszenie i przystąpili do wyciągnięcia zwierzęcia na brzeg. Udało się to zrobić przy pomocy wciągarki samochodowej i węży strażackich.

Niestety, zwierzę było bardzo wycieńczone i nie mogło samodzielnie wstać. Strażacy zdecydowali o podaniu mu tlenu. Po prowadzonej przez około 10 minut tlenoterapii koń wstał i można było przeprowadzić do stajni. Na miejsce zdarzenia przybył weterynarz oraz przedstawiciel inspekcji weterynaryjnej. W ratowniczej akcji brało udział 8 strażaków.

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka