
ŻYTKIEJMY. 14 grudnia odbyło się posiedzenie Rady Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej. Spotkanie prowadził starosta gołdapski Andrzej Ciołek, który jest przewodniczącym rady. W obradach uczestniczyli również przedstawiciele pokrewnych instytucji z Litwy i obwodu kaliningradzkiego. Podczas spotkania dyrektor Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej Jaromir Krajewski omówił zrealizowane w roku 2016 działania. Przedstawiony został również plan działań na rok przyszły. Przybyli z zagranicy goście zaprezentowali działalność swoich instytucji. Przedstawiciel z obwodu kaliningradzkiego Andrey Orłow przybliżył uczestnikom znajdujące się na ich terenie obszary chronione. Z kolei reprezentantka Litwy Nerijus Paskauskas przedstawiła działalność Wisztynieckiego Parku Narodowego. Spotkanie było drugim posiedzeniem Rady Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w tej kadencji.
Ewelina Kuczyńska
Starostwo Powiatowe w Gołdapi



Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego rozstrzygnął nabór wniosków na realizację zadań z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego. Spośród 97 nadesłanych ofert dofinansowanie otrzymało 40.
Wczoraj odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy Dubeninki w okręgu nr 14. Nowym radnym będzie Patryk Mejsak.
W najbliższą niedzielę odbędą się wybory uzupełniające do Rady Gminy Dubeninki w okręgu nr 14. Głosowanie potrwa od 7:00 do 21:00. Przypominamy o ciszy wyborczej, która zacznie obowiązywać od północy z piątku na sobotę do niedzieli do czasu zakończenia głosowania.
Program Stypendialny Gminy Dubeninki, uchwalony w lutym przed Radę Gminy Dubeninki, nie wejdzie w życie. 25 marca wojewoda warmińsko-mazurski stwierdził nieważność uchwały.
Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach zaprasza osoby pełnoletnie do udziału w warsztatach zielarskich, które prowadzić będzie Katarzyna Enerlich.
W minioną niedzielę w Żytkiejmach odbyła się wyjątkowa, bo dwudziesta edycja wydarzenia "Spotkanie z Pisanką", które na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych uroczystości.
Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią coroczne wydarzenie w świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach. 22 marca odbędzie się 20. Spotkanie z Pisanką.
W ramach Uniwersytetu Ludowego Pogranicza, w dniach 5 i 6 marca w Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach odbyły się warsztaty kulinarne pt. "Słodkie przekąski".
Przedstawiamy państwu kilka zdjęć z lotu ptaka, przedstawiających zimowo-wiosenne Dubeninki i okolicę.
Muzyczne wydarzenie z okazji Dnia Kobiet przygotowało w sobotę Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach.