OLSZTYN/POWIAT GOŁDAPSKI. Trwają przygotowania do rozbudowy wojewódzkiej nr 651 na odcinku Gołdap - granica województwa.

W rozmowie z marszałkiem Marcinem Kuchcińskim, nadzorującym z ramienia zarządu województwa infrastrukturę oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie uzyskałem najnowsze informacje dotyczące przygotowań do tej inwestycji, znajdującej się na liście podstawowej projektów przewidzianych do realizacji z RPO Warmia i Mazury 2014- 2020.

Zakres prac to około 38,728km, szacunkowy koszt całkowity to 96,8 mln zł.

Zadanie zostało podzielone na dwa odcinki:

  • rozbudowa DW 651 na odcinku Gołdap- Dubeninki (około 19,123km)
  • rozbudowa DW 651 na odcinku Dubeninki- Żytkiejmy- granica województwa (około 19,605 km).

Wyłoniony został wykonawca dokumentacji dla obu odcinków, którym została firma z Katowic. Jest ona już opracowywana. Planowany termin jej wykonania to drugi kwartał 2018 roku. Wartość dokumentacji po przetargu to 1,9 mln zł. Również w drugim kwartale 2018 roku planuje się podpisanie umowy na wykonanie robót budowlanych na obu odcinkach. Można zatem przewidywać, że inwestycja zostanie wykonana jesienią 2019 lub w 2020 roku.

Monitoruję tę sprawę, rozpoczętą jeszcze, gdy pracowałem w zarządzie województwa, aby następcy doprowadzili ją do szczęśliwego końca.

Będzie to zamknięcie północnego programu modernizacji dróg wojewódzkich wykonanego już od Pasłęka przez Ornetę, Lidzbark Warmiński, Kętrzyn, Węgorzewo do Gołdapi, którego byłem współinicjatorem.

Jarosław Słoma

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka