DUBENINKI. 23 kwietnia grupa 13 uczniów Gimnazjum w Dubeninkach pod opieką nauczycielki biologii Anny Krygier ochoczo stawiła się do pracy. W ramach akcji Wiosenne Działania na Warmii i Mazurach oraz Międzynarodowego Dnia Ziemi wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Gołdap sadziliśmy drzewa owocowe i krzewy jagodowe (m.in. dziką jabłoń oraz kalinę koralową). Naszym celem było wzbogacenie biocenozy lasu. Nasadzeń dokonaliśmy w wybranych miejscach leśnictw: Dziki Kąt, Zacisze, Maków. Dodatkową atrakcją dla uczniów było zwiedzenie szkółki leśnej w Bludziach. Ponadto trzecioklasiści mieli możliwość zapoznania się z pracą leśniczego. To kolejne doświadczenie być może pozwoli im podjąć decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.

Gimnazjaliści spisali się na medal. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta uczciwie pracowali na rzecz przyrody. Tradycyjnie akcję zakończyliśmy ogniskiem, tym razem na przystani „Pod łabędziem” w Leśnictwie Zacisze. Po ognisku uczniowie spacerowali po dostępnych szlakach i podziwiali piękno przyrody.

Akcję zorganizowali i przeprowadzili pracownicy Nadleśnictwa Gołdap: Henryk Bazylewicz, Karol Naruszewicz, Damian Daniłowicz, Iwona Staszkiewicz, Sylwester Grygo oraz Zbigniew Mazur. (AK)

 

 


Wyszukiwarka

Loading