DUBENINKI. 23 kwietnia grupa 13 uczniów Gimnazjum w Dubeninkach pod opieką nauczycielki biologii Anny Krygier ochoczo stawiła się do pracy. W ramach akcji Wiosenne Działania na Warmii i Mazurach oraz Międzynarodowego Dnia Ziemi wspólnie z pracownikami Nadleśnictwa Gołdap sadziliśmy drzewa owocowe i krzewy jagodowe (m.in. dziką jabłoń oraz kalinę koralową). Naszym celem było wzbogacenie biocenozy lasu. Nasadzeń dokonaliśmy w wybranych miejscach leśnictw: Dziki Kąt, Zacisze, Maków. Dodatkową atrakcją dla uczniów było zwiedzenie szkółki leśnej w Bludziach. Ponadto trzecioklasiści mieli możliwość zapoznania się z pracą leśniczego. To kolejne doświadczenie być może pozwoli im podjąć decyzję o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.

Gimnazjaliści spisali się na medal. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta uczciwie pracowali na rzecz przyrody. Tradycyjnie akcję zakończyliśmy ogniskiem, tym razem na przystani „Pod łabędziem” w Leśnictwie Zacisze. Po ognisku uczniowie spacerowali po dostępnych szlakach i podziwiali piękno przyrody.

Akcję zorganizowali i przeprowadzili pracownicy Nadleśnictwa Gołdap: Henryk Bazylewicz, Karol Naruszewicz, Damian Daniłowicz, Iwona Staszkiewicz, Sylwester Grygo oraz Zbigniew Mazur. (AK)

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading