DUBENINKI. Uczniowie klasy III Gimnazjum w Dubeninkach promowali wśród całej społeczności szkolnej zdrowe żywienie. Pierwszego dnia było „kanapkowo”. Na lekcji techniki pracownia zamieniła się w kuchnię. Uczniowie wcześniej podzielili się na mniejsze grupy, zaplanowali menu kanapkowe, zakupili potrzebne składniki, przygotowali swoje stanowiska pracy, siebie – ubrali fartuszki i przystąpili do pracy. Pracowali dbając o higienę pracy. Z minuty na minutę zapełniały się talerze. Wzrok przyciągały kolorowe warzywa: pomidory, ogórki, szczypior, sałata, papryka, kiełki. Sprzedaż kanapek odbyła się na długiej przerwie.. Kanapki miały wzięcie, na pewno dostarczyły potrzebnej na dalszą część dnia energii. To zdrowy wariant II śniadania.

Kilka dni później ci sami uczniowie na lekcji techniki wykonywali sałatki. Tym razem chcieli udowodnić, że z warzyw lub owoców można zrobić ciekawe kompozycje sałatkowe. I rzeczywiście przyrządzone sałatki kusiły zapachem, kolorami i mnogością składników.

Anna Krygier – szkolna koordynatorka programu "Trzymaj formę" była zaskoczona pomysłowością uczniów. Jedna z grup przygotowała i wyeksponowała składniki, kupujący mógł zdecydować z czym chciałby zjeść kanapkę. A było z czego wybierać.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading