OLSZTYN. 18 marca w Olsztynie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty odbył się XV wojewódzki finał ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".

Wzięła w nim udział młodzież gimnazjalna. W tym roku w naszym województwie przystąpiło do niego 353 uczniów z 29 szkół z terenu 20 gmin. W finale wojewódzkim miało okazję wziąć udział jedynie 24 najlepszych. Były to czteroosobowe drużyny, reprezentujące poszczególne parki krajobrazowe Warmii i Mazur.

Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej reprezentowały uczennice z Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi: Martyna Bartoszuk, Kamila Czaplicka, Agnieszka Gutowska i Anna Stepanik. Trud włożony w przygotowanie się do konkursu opłacił się, bowiem nasza drużyna zajęła trzecie miejsce. Z Olsztyna uczennice wróciły z nagrodami.

Do konkursu uczniów przygotowały panie: Justyna Przekop - nauczycielka geografii, Anna Janonis-Klimko - nauczycielka biologii, Żaneta Golub - specjalista ds. edukacji w PKPR i Elżbieta Gumowska - specjalista ds. ochrony przyrody w PKPR.

Żaneta Golub, PKPR

 

 


Wyszukiwarka

Loading