DUBENINKI. Uczniowie klas I Gimnazjum w Dubeninkach pod opieką polonistki Wioletty Szeszko nadal biorą udział w grze czytelniczej "Między nami czytelnikami" prowadzonej przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Gra polega na wspólnym działaniu na rzecz krzewienia czytelnictwa.

Za wykonanie zadania 1. w grze uczniowie mają na swoich kontach po 10 kapsli. Teraz jest szansa na zdobycie kolejnych! Książkowi Kozacy i Drużyna Książki stanęli na wysokości zadania, w niecały miesiąc wymyślili i zaprojektowali grę na motywach lektur w gimnazjum.

Uczniowie klasy Ia postanowili postawić na lekturę, którą wszyscy lubią i wymyślili grę planszową na motywach "Opowieści wigilijnej" K. Dickensa. Grę nazwali "Pociąg do czytania – w podróży ze Scrooge'em. W wykonaniu gry wzięła udział cała drużyna. Natomiast ich rówieśnicy z Drużyny Książki postanowili opracować grę na motywach lektury "Krzyżacy" H. Sienkiewicza, która sprawia im samym trudność, a jest jedną z lektur obowiązkowych. Pamiętali również o tym, że rok 2016 jest Rokiem Sienkiewicza. Nazwali swoją grę "Postaw na mieczyk".

Gdy gry były gotowe, 26 lutego zorganizowane zostały "Rozgrywki czytelnicze". Do zabawy zgłosiły się 3-osobowe zespoły z każdej klasy. W pracowni polonistycznej ustawione zostały 2 stanowiska do rozgrywek.

Dwie rundy rozgrywek wyłoniły półfinalistów każdej gry. W półfinale drużyny musiały wykonać rozstrzygające zadanie: w biografii Dickensa znaleźć 3 błędne informacje lub podać znaczenie archaizmów z "Krzyżaków".

Zwycięzcy gry "Pociąg do czytania – w podróży ze Scooge'em" w finale musieli się zmierzyć ze zwycięzcami gry wykonanej przez Drużynę Książki. Zadanie finałowe polegało na dopasowaniu nazwiska pisarza lub poety do zdjęcia. Każda zwycięska drużyna otrzymała w pudełku 12 zdjęć i nazwisk. Obie drużyny poradziły sobie wspaniale. Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę "Rozgrywek czytelniczych". Wygrali drugoklasiści. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek. Rozgrywki spodobały się uczniom, na zakończenie pytali, kiedy następne.

 

 


Wyszukiwarka

Loading