DUBENINKI. Uczniowie klas I Gimnazjum w Dubeninkach pod opieką polonistki Wioletty Szeszko nadal biorą udział w grze czytelniczej "Między nami czytelnikami" prowadzonej przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Gra polega na wspólnym działaniu na rzecz krzewienia czytelnictwa.

Za wykonanie zadania 1. w grze uczniowie mają na swoich kontach po 10 kapsli. Teraz jest szansa na zdobycie kolejnych! Książkowi Kozacy i Drużyna Książki stanęli na wysokości zadania, w niecały miesiąc wymyślili i zaprojektowali grę na motywach lektur w gimnazjum.

Uczniowie klasy Ia postanowili postawić na lekturę, którą wszyscy lubią i wymyślili grę planszową na motywach "Opowieści wigilijnej" K. Dickensa. Grę nazwali "Pociąg do czytania – w podróży ze Scrooge'em. W wykonaniu gry wzięła udział cała drużyna. Natomiast ich rówieśnicy z Drużyny Książki postanowili opracować grę na motywach lektury "Krzyżacy" H. Sienkiewicza, która sprawia im samym trudność, a jest jedną z lektur obowiązkowych. Pamiętali również o tym, że rok 2016 jest Rokiem Sienkiewicza. Nazwali swoją grę "Postaw na mieczyk".

Gdy gry były gotowe, 26 lutego zorganizowane zostały "Rozgrywki czytelnicze". Do zabawy zgłosiły się 3-osobowe zespoły z każdej klasy. W pracowni polonistycznej ustawione zostały 2 stanowiska do rozgrywek.

Dwie rundy rozgrywek wyłoniły półfinalistów każdej gry. W półfinale drużyny musiały wykonać rozstrzygające zadanie: w biografii Dickensa znaleźć 3 błędne informacje lub podać znaczenie archaizmów z "Krzyżaków".

Zwycięzcy gry "Pociąg do czytania – w podróży ze Scooge'em" w finale musieli się zmierzyć ze zwycięzcami gry wykonanej przez Drużynę Książki. Zadanie finałowe polegało na dopasowaniu nazwiska pisarza lub poety do zdjęcia. Każda zwycięska drużyna otrzymała w pudełku 12 zdjęć i nazwisk. Obie drużyny poradziły sobie wspaniale. Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę "Rozgrywek czytelniczych". Wygrali drugoklasiści. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek. Rozgrywki spodobały się uczniom, na zakończenie pytali, kiedy następne.

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka