DUBENINKI. Wójt gminy Dubeninki Ryszard Zieliński po wielotygodniowym zwolnieniu zdrowotnym powrócił dziś do pracy. Pierwszego dnia zajął się m.in. szukaniem rozwiązania problemu z dostępem do wody, jaki występuje w niektórych miejscach na terenie gminy. Jak poinformował w rozmowie telefonicznej, niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości do miejscowości Łoje zostanie doprowadzony wodociąg. Przed kilkunastoma laty mieszkańcy nie byli nim zainteresowani, jednak po suszy w minionym roku wielu zmieniło zdanie.

Powrót Ryszarda Zielińskiego do pracy jest równoznaczny z zakończeniem pełnienia obowiązków zastępcy wójta przez Andrzeja Juchniewicza. Na stanowisko to wyznaczyła go premier Beata Szydło. Zapytaliśmy, jak ocenia gminę i jej mieszkańców po kilku tygodniach swojej pracy.

- Jestem bardzo mile zaskoczony - mówi Andrzej Juchniewicz. - To bardzo aktywna gmina, ma bardzo aktywne dwa stowarzyszenia. Bardzo pozytywnie oceniam też działalność gminy praktycznie na wszystkich płaszczyznach, także działalność wójta i rady.

Andrzej Juchniewicz z uśmiechem dodał też, że jeśli miałby kupować gospodarstwo to tylko w gminie Dubeninki. Tam najszybciej znalazłby swoje miejsce.

 

 


Wyszukiwarka

Loading