DUBENINKI. 7 lutego w Galerii Rękodzieła w Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach otwarta została wystawa pt. „Mapy czasu”. Prezentowane na niej kolaże to jeden z efektów projektu pt. „Mazurskie podróże w czasie”, zrealizowanego przez Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny. Uczestniczyli w nim seniorzy z Budzewa, Budr, Dubeninek i Lisów. Polegał on na poznawaniu dziedzictwa kulturowego współczesnych mieszkańców Mazur oraz przekazaniu wiedzy z nim związanego młodszym pokoleniom. Na wystawie prezentowane są swego rodzaju indywidualne kapsuły czasu ich wykonawców, m.in. zdjęcia z lat minionych i aktualne, listy, które miały znaczenie w życiu danych osób czy też inne elementy jak medale czy legitymacje.

Po otwarciu wystawy w remizie miejscowej OSP zaprezentowane zostały trzy przedstawienia, również nawiązujące do lat minionych:
   - „Ożenek Pana Młodego” w wykonaniu Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Barwy Jesieni (Budry)
   - „Mazurskie bajdy” w wykonaniu zespołu Budzewiaki (Budzewo)
   - „Wokaryny” w wykonaniu Stowarzyszenia Głos Puszczy Rominckiej (Dubeninki).

Po przedstawieniu był czas na wspólną zabawę przy akordeonowej muzyce w wykonaniu Norberta Dawidowskiego i - jak zawsze Dubeninkach - doskonały poczęstunek.

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka