LINOWO. Już po raz kolejny w tłusty czwartek mieszkańcy gminy Dubeninki spotkali się w świetlicy wiejskiej w Linowie. Z roku na rok impreza przyciąga coraz więcej osób. W tym roku padł chyba rekord, sala była wypełniona po brzegi. Na scenie w różnych występach zaprezentowały się dzieci z terenu całej gminy. Tańczyły, kręciły pojami, śpiewały, zbierając za każdy m razem gorące oklaski publiczności. Rozstrzygnięta została szósta edycja pączkowego konkursu pn. „Wypieki karnawałowe”. Wzięło w nim udział 13 osób. Pączki oceniała komisja w składzie: Andrzej Juchniewicz (p.o. wójta gminy Dubeninki), Janina Kruszka, Daria Jurczyk, Beata Galińska i Halina Brejnak. Brała pod uwagę zarówno smak, jak i wygląd wypieków. Konkurs wygrała Lucyna Sowul, drugie miejsce zajęła Helena Wiszniewska, a trzecie Małgorzata Bernatowicz. Zarówno zwycięzcy, jak i pozostali uczestnicy otrzymali nagrody. Po rozstrzygnięciu konkursu zgłoszone paczki zostały przekazane do konsumpcji dla uczestników imprezy.

„Tłusty czwartek w Linowie” zorganizowany został przez Gminne Centrum kultury Dubeninkach oraz sołtysa sołectwa Linowo Annę Stypułkowską.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading