DUBENINKI. 22 grudnia w Gimnazjum w Dubeninkach odbył się koncert kolęd i pastorałek "Cud cichej nocy" . Uroczystość przygotowana została przez grupę 22 gimnazjalistów realizujących projekt edukacyjny i 4 uczennic ze szkoły podstawowej. Nad całością czuwały Mariola Bernatowicz i Wioletta Szeszko. Społeczność szkolna, zaproszeni goście a także rodzice mogli poczuć magię świąt, kolędując razem z wykonawcami. Usłyszeliśmy łącznie 11 utworów, przeważnie były to znane polskie kolędy. Wykonania były solowe, w duetach lub w grupach. Na koniec wszyscy uczestnicy projektu wraz z opiekunami zaśpiewali "Cichą noc", przełamali się opłatkiem z zaproszonymi gośćmi.

Uczniowie nad zrealizowaniem koncertu pracowali w pięciu grupach 3 miesiące. Były dwie grupy śpiewające, grupa scenograficzna, informacyjna i grupa sprzętowców. Grupy pracowały nad innymi zadaniami, które jednak tworzyły całość. Praca każdego uczestnika projektu miała duże znaczenie. To był jeden z głównych celów projektu, by uczniowie nauczyli się pracy w zespole, poczuli się odpowiedzialni za pracę własną i innych członków grupy. Chciałyśmy również, by prezentacja projektu zintegrowała całą społeczność szkolną, ośmieliła młodzież do publicznych występów, a przede wszystkim miałyśmy na celu kultywowanie polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek w okresie bożonarodzeniowym. Cele zostały osiągnięte. Prezentacja wyników projektu spotkała się z wielkim zainteresowaniem u odbiorców, przez co uczestnicy projektu poczuli się spełnieni i pewni dobrze wykonanej pracy.

W. Szeszko

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka