GOŁDAP/DUBENINKI. W nocy z 12 na 13 grudnia w Dubeninkach w różnych miejscach osiedla mieszkaniowego doszło do uszkodzenia wielu samochodów. W 19 autach poprzebijane zostały opony, w 3 autach doszło do większych uszkodzeń w postaci stłuczonych szyb i reflektorów. Wstępna wartość zniszczonych aut wynosi około 10.000 złotych.

Sprawcy jeszcze w trakcie niszczenia samochodów postanowili iść do szkoły znajdującej się na tym samym osiedlu i zdemolować jej wnętrze. W budynku na poszczególnych kondygnacjach niszczyli drzwi wejściowe do pomieszczeń socjalnych, biurowych oraz sal lekcyjnych. W pomieszczeniach tych niszczyli sanitariaty, meble, wyposażenie klas i biur. Straty nie są jeszcze znane, jednak ze wstępnych ustaleń mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Na miejscach zniszczeń pracowali policjanci. Prowadzili oględziny i zabezpieczyli pozostawione ślady. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że za zniszczeniami stoją dwaj nastolatkowie. 16-letni Patryk K. oraz 19-letni Hubert O. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów. Ponadto policjanci ustalili, że starszy sprawca w sierpniu br. na terenie Dubeninek uszkodził kilkadziesiąt aut.

Nieletni został przewieziony do policyjnej izby dziecka, z kolei 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Za uszkodzenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Młodszym chuliganem zajmie się sąd dla nieletnich.

 

 


Wyszukiwarka

Loading