GOŁDAP/DUBENINKI. W nocy z 12 na 13 grudnia w Dubeninkach w różnych miejscach osiedla mieszkaniowego doszło do uszkodzenia wielu samochodów. W 19 autach poprzebijane zostały opony, w 3 autach doszło do większych uszkodzeń w postaci stłuczonych szyb i reflektorów. Wstępna wartość zniszczonych aut wynosi około 10.000 złotych.

Sprawcy jeszcze w trakcie niszczenia samochodów postanowili iść do szkoły znajdującej się na tym samym osiedlu i zdemolować jej wnętrze. W budynku na poszczególnych kondygnacjach niszczyli drzwi wejściowe do pomieszczeń socjalnych, biurowych oraz sal lekcyjnych. W pomieszczeniach tych niszczyli sanitariaty, meble, wyposażenie klas i biur. Straty nie są jeszcze znane, jednak ze wstępnych ustaleń mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Na miejscach zniszczeń pracowali policjanci. Prowadzili oględziny i zabezpieczyli pozostawione ślady. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że za zniszczeniami stoją dwaj nastolatkowie. 16-letni Patryk K. oraz 19-letni Hubert O. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów. Ponadto policjanci ustalili, że starszy sprawca w sierpniu br. na terenie Dubeninek uszkodził kilkadziesiąt aut.

Nieletni został przewieziony do policyjnej izby dziecka, z kolei 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Za uszkodzenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Młodszym chuliganem zajmie się sąd dla nieletnich.

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka