DUBENINKI. Tradycją Gimnazjum w Dubeninkach jest uroczystość, w trakcie której uczniowie klas pierwszych w obecności dyrektora gimnazjum, dyrektora szkoły podstawowej, grona pedagogicznego, swoich rodziców a także uczniów klasy II składają ślubowanie. W tym roku to ważne wydarzenie odbyło się 22 października. Podniosła atmosfera, tekst przysięgi, symboliczny moment pasowania na ucznia nie pozwalają wymazać ze wspomnień tej uroczystości.

Do braci szkolnej pierwszoklasistów przyjęli uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią Barbarą Ostapionek, poddając ich wcześniej wojskowemu przeszkoleniu. Ubrana w wojskowe mundury komisja poborowa wywoływała kandydatów i przydzielała im zadania specjalne. Był oczywiście egzamin sprawnościowy(m.in. pompki), zręcznościowy (przyszywanie guzików), wiedzy o swoim dowódcy, a nawet projektowanie mody. Uczniowie wspaniale radzili sobie ze wszystkimi konkurencjami. Ostatnim zadaniem było zaprezentowanie własnej klasy w krótkim, wcześniej przygotowanym przez uczniów, pokazie. Widzowie mogli zatem obejrzeć wyświetlony przez wychowawczynię klasy Ia film pt. "Nasza klasa – do gimnazjum od bobasa", w którym zdjęcia ukazały, jak rośli i zmieniali się uczniowie. Klasa Ib przybliżyła siebie, wygłaszając wspólnie ułożony wiersz pt. "Nasza klasa jest wesoła". To zadanie wyłoniło zwycięzcę, którym okazała się klasa I a, w nagrodę uczniowie otrzymali dzień bez pytania.

Wspaniałym pomysłem było wręczenie wychowawczyniom obu klas I wcześniej narysowanych karykatur. To miła pamiątka tego dnia. Na koniec wszem i wobec ogłoszono przyjęcie pierwszoklasistów w szeregi... gimnazjalistów. Na pamiątkę tego faktu uczniowie klas pierwszych i ich wychowawczynie otrzymali okolicznościowe przypinki. Wspólne zdjęcie uwieńczyło to ważne wydarzenie. Potem to już było smacznie i miło, czyli poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klas I.

Gorące podziękowania klasie II i ich wychowawczyni za trud, jaki włożyli w organizację tego wydarzenia.

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading