WROCŁAW. 3 października w obiektach sportowych 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. To już druga tego typu impreza, która przyciąga wszystkie służby mundurowe takie jak: wojsko, policja, straż pożarna, służba więzienna, straż graniczna, BOR, ABW. Łącznie w zawodach startowało 80 funkcjonariuszy.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej reprezentował kpr. Kamil Wojciechowski, funkcjonariusz z placówki w Dubeninkach. Z wynikiem 200kg zajął I miejsce i tym samym zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii do 85kg. Pokonał m.in. obecnego mistrza świata i Europy z federacji WPA. Wygranych dekorował dowódca 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia płk Kazimierz Łucki.