ŻYTKIEJMY. W minioną sobotę na placu przy Ośrodku Zdrowia w Żytkiejmach zorganizowane zostało Święto Sękacza. Była to już szósta edycja tej imprezy. Rozpoczęła się o godzinie 13.00 i trwała do północy.

Na gości czekały stoiska ze swojskim jedzeniem, zarówno mięsnym jak i słodkościami. Oczywiście królował sękacz. Były też stoiska z rękodziełem ludowym i innymi robótkami ręcznymi. Odbyło się kilka konkursów na scenie, był też konkurs na najdalszego gościa z Polski i z zagranicy. Panie z „Żytkiejmskiej Strugi” za „co łaska” serwowały żurek z kuchni polowej. Upieczony został sękacz - gigant o długości 2,2m, który został rozdany wśród odwiedzających imprezę. Były zabawy dla dzieci, prowadzone przez profesjonalną animatorkę, można było pojeździć konno. Wieczorem były pokazy grup Fireball z Żytkiejm i Flash Zone z Gołdapi. Na scenie były występy artystycznie, wieczorem była tradycyjna już Rewia Gwiazd w wykonaniu członków i przyjaciół „Żytkiejsmkiej Strugi.” W ciągu dnia wystąpił kabaret „Zza lasu”. Festyn zakończył się potańcówką pod gwiazdami.

Organizatorem VI Święta Sękacza było Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga, wspierane przez OSP Żytkiejmy i Klubu Wolontariusza przy Filii Bibliotecznej w Żytkiejmach. Impreza dofinansowana została ze środków finansowych: Gminy Dubeninki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi i Nadleśnictwa w Gołdapi. Patronem medialnym był Portal GOLDAP.INFO. Patronatem honorowym festyn objął wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski.


więcej zdjęć na www.zytkiejmy.org.pl

 

 


Wyszukiwarka

Loading