GOŁDAP. Rada gminy Dubeninki uchwaliła 10 sierpnia plan zagospodarowania przestrzennego północno-zachodniej części wsi Dubeninki. Obejmuje on obszar około 2 hektarów. Plan ten jest niezbędny, by mogła w tej miejscowości powstać nowa siedziba straży granicznej.

Do planu została przez mieszkańców zgłoszona jedna pisemna uwaga. Chodziło o maksymalną wysokość masztu radiowego, jaki będzie mogła postawić straż graniczna. Mieszkańcy chcieli, by był on 35 metrowy. Plan zagospodarowania zakłada zaś jego wysokość do 50 metrów. SG w piśmie przesłanym do gminy zagroziła, że jeśli taka zmiana zostanie wprowadzona to zrezygnuje z planowanej budowy i będzie szukać dla niej nowego miejsca, być może w innej miejscowości. W głosowaniu radni odrzucili uwagę mieszkańców.

Za przyjęciem uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania było 10 radnych, przeciw był jeden, jeden też wstrzymał się od głosu.

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka