DUBENINKI. 28 maja w Gimnazjum w Dubeninkach odbyło się święto projektu, w którego organizację zaangażowali się niemal wszyscy uczniowie. Projekt miał udowodnić, że umieją oni ze sobą współpracować i w rezultacie wyszło im to rewelacyjnie!

Najpierw teoria. A więc „ Jak to się zaczęło? Krótka historia piłki nożnej" w formie multimedialnych prezentacji przygotowanych pod kierunkiem Barbary Ostapionek zaprezentowana została wszystkim uczniom.

Następnie rozegrane zostały mecze piłki nożnej, w której brały udział następujące drużyny: Anglia, Szkocja, Walia oraz Polska. Do tego turnieju pt. „Szkolny turniej piłki nożnej" przygotowywał uczniów nauczyciel wychowania fizycznego Andrzej Trąbka. W przerwach cheerleaderki tańczyły zumbę, przygotowaną w ramach zajęć „Zumba- magia tańca", których opiekunem była Anna Krygier. Mieliśmy także okazję podziwiać tańce z pojkami w wykonaniu zespołu Dominus Ignis. Dzięki wysiłkowi Barbary Żelichowskiej, a później Anny Grzymkowskiej, nauczycielkom języka angielskiego, można było też usłyszeć zaangażowanych komentatorów, którzy relacjonowali mecze w dwóch językach: angielskim i polskim. Na trybunach kibice w odpowiednich barwach i z właściwymi emblematami dopingowali piłkarzy.

Mecze chłopców wypadły bardzo dobrze. Drużyną, która wygrała turniej była Anglia, natomiast 2 miejsce zajęła Polska. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar. Najwięcej bramek strzelili: Tomasz Kryścio (Anglia) oraz Mateusz Urbanowicz (Polska). Fotoreporterem imprezy była Sandra Sulich.

To była wspaniała forma wspólnej pracy i zabawy, na pewno nie ostatnia w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Dubeninkach.

 

 


Wyszukiwarka

Loading