DUBENINKI. 2 czerwca w ramach kończącego się projektu "Tego jeszcze nie było! Rewolucyjne zajęcia w naszej szkole" odbyła się wycieczka do Warszawy. Kierownikiem była Barbara Ostapionek, zaś opiekunami Mariola Bernatowicz i Wioletta Szeszko. Z wycieczki skorzystało 35 gimnazjalistów, którzy wykazali się w tym roku szkolnym systematycznością i pracowitością na zajęciach projektowych.

Wyruszyliśmy o godzinie 4.00, w stolicy byliśmy z pewnym opóźnieniem, ale zdążyliśmy do Teatru Roma na spektakl muzyczny "Alicja w Krainie Czarów" w reż. Cezarego Domagały, z Magdą Kusą w roli głównej. Świat widziany oczyma Alicji zachwycił nie tylko młodszych widzów, ale również uczniów gimnazjum. Bogate dekoracje, stroje, profesjonalna gra aktorów, muzyka, śpiew – wszystko to chłonęliśmy z zapartym tchem.

Po wizycie w teatrze pojechaliśmy na obiad, potem zaś wyruszyliśmy zwiedzać Zamek Królewski, rezydencję królów Rzeczypospolitej. Korzystaliśmy z systemu słuchawkowego, zatem żadne słowo pani przewodniczki nam nie umknęło. Dowiedzieliśmy się, że zamek w czasie II wojny światowej został doszczętnie zniszczony, odbudowano zaś go z woli mieszkańców.

Następnym punktem wycieczki było Stare Miasto. Przechadzając się brukowanymi uliczkami, poznaliśmy jego dzieje. Podczas wojny całkowicie zniszczone, ale dzięki zaangażowaniu warszawiaków udało się niemal idealnie odtworzyć wygląd rynku z XVII i XVIII wieku. Odpoczynek znaleźliśmy na Placu Zamkowym pod Kolumną Zygmunta. Jedni poszli na lody, drudzy po pamiątki, a inni postanowili po prostu posiedzieć i poczuć Warszawę wszystkimi zmysłami. Zatopiliśmy się w gwarze miasta, jego architekturze, obserwowaliśmy mieszkańców i innych turystów.

Okropnie zmęczeni upałem i szybkim tempem zwiedzania wróciliśmy do autokaru, w którym siły od razu niektórym wróciły. Były zatem piosenki, rozmowy, oglądanie filmów. Wróciliśmy do domów po 1.00.

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka