DUBENINKI. 2 czerwca w ramach kończącego się projektu "Tego jeszcze nie było! Rewolucyjne zajęcia w naszej szkole" odbyła się wycieczka do Warszawy. Kierownikiem była Barbara Ostapionek, zaś opiekunami Mariola Bernatowicz i Wioletta Szeszko. Z wycieczki skorzystało 35 gimnazjalistów, którzy wykazali się w tym roku szkolnym systematycznością i pracowitością na zajęciach projektowych.

Wyruszyliśmy o godzinie 4.00, w stolicy byliśmy z pewnym opóźnieniem, ale zdążyliśmy do Teatru Roma na spektakl muzyczny "Alicja w Krainie Czarów" w reż. Cezarego Domagały, z Magdą Kusą w roli głównej. Świat widziany oczyma Alicji zachwycił nie tylko młodszych widzów, ale również uczniów gimnazjum. Bogate dekoracje, stroje, profesjonalna gra aktorów, muzyka, śpiew – wszystko to chłonęliśmy z zapartym tchem.

Po wizycie w teatrze pojechaliśmy na obiad, potem zaś wyruszyliśmy zwiedzać Zamek Królewski, rezydencję królów Rzeczypospolitej. Korzystaliśmy z systemu słuchawkowego, zatem żadne słowo pani przewodniczki nam nie umknęło. Dowiedzieliśmy się, że zamek w czasie II wojny światowej został doszczętnie zniszczony, odbudowano zaś go z woli mieszkańców.

Następnym punktem wycieczki było Stare Miasto. Przechadzając się brukowanymi uliczkami, poznaliśmy jego dzieje. Podczas wojny całkowicie zniszczone, ale dzięki zaangażowaniu warszawiaków udało się niemal idealnie odtworzyć wygląd rynku z XVII i XVIII wieku. Odpoczynek znaleźliśmy na Placu Zamkowym pod Kolumną Zygmunta. Jedni poszli na lody, drudzy po pamiątki, a inni postanowili po prostu posiedzieć i poczuć Warszawę wszystkimi zmysłami. Zatopiliśmy się w gwarze miasta, jego architekturze, obserwowaliśmy mieszkańców i innych turystów.

Okropnie zmęczeni upałem i szybkim tempem zwiedzania wróciliśmy do autokaru, w którym siły od razu niektórym wróciły. Były zatem piosenki, rozmowy, oglądanie filmów. Wróciliśmy do domów po 1.00.

 

 


Wyszukiwarka

Loading