ŻYTKIEJMY. Piknik rodzinny ph. „Wesoła rodzina Żytkiejmira" odbył się 6 czerwca w Żytkiejmach. Jego celem była zarówno zabawa i integracja lokalnego środowiska, jak również zebranie funduszy na własne cele przez poszczególne klasy ze szkół w Dubeninkach i Żytkiejmach. Ci, którzy przetrwali początkową nudę (festyn rozpoczął się z prawie godzinnym poślizgiem) mogli później liczyć na szereg różnych zabaw i atrakcji. Było można poprać na tarze, poćwiczyć maglowanie, zapolować z Jaćwingiem na dzika i jelenia. Było też napełnianie dziurawej studni, zbijanie chochlików, zabawy z czarownicą, przejście podziemną rzeką. Przy stoliku „Głosu Puszcze Rominckiej" można było zapoznać się z gwarą suwalską. Promowany był Plan Odnowy Miejscowości Żytkiejmy, zbierane były elektrośmieci. Na scenie były występy artystyczne dzieci z Żytkiejm i Dubeninek. Swoje umiejętności taneczne i kręcenia pojami zaprezentowały też grupy Dominus Ignis i Fireball. Wieczorem każdy mógł upiec kiełbaskę. Podczas festynu poszczególne klasy zapraszały na swoje stoiska, na których można było kupić m.in. różne słodkości domowego wyrobu oraz inną domową żywność. Dochód wszystkich klas z festynu, który zostanie przeznaczony na ich własne potrzebny, wyniósł ponad 3 tysiące złotych. Podczas imprezy przeprowadzone zostały konkursy na najlepsze przebrania za nimfę i za Żytkiejmira, na najciekawsze stoisko, a także konkurs związany z Planem Odnowy Miejscowości Żytkiejmy.

Organizatorem pikniku „Wesoła rodzina Żytkiejmira" było Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga". Jego organizację wsparli: szkoły podstawowe i gimnazjum z terenu gminy Dubeninki, GCK Dubeninki – filia biblioteczna i świetlica w Żytkiejmach, rodzice dzieci szkolnych, OSP Żytkiejmy, Portal GOLDAP.INFO, młodzież z klubu wolontariusza przy GCK w Dubeninkach i filii bibliotecznej w Żytkiejmach, Urząd Gminy Dubeninki, Stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej".

Sponsorzy: Masarnia T. Protasiewicz z Ejszeryszek, Ubojnia M. Rudzewicz z Ignatowizny

Organizacja festynu dofinansowana została ze środków Starostwa Powiatowego w Gołdapi w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi – zadanie publiczne „Eko-zabawnie, eko-rodzinnie, eko-edukacyjnie w Żytkiejmach".


więcej zdjęć: www.zytkiejmy.org.pl

 

 


INFORMACJA

Uwaga! Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest zamknięta do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka

Loading