ŻYTKIEJMY. Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga" serdecznie zaprasza do udziału w pikniku rodzinnym pt. „Wesoła rodzina Żytkiejmira". Odbędzie się on jutro w centrum Żytkiejm. W ciągu dnia organizator przygotował wiele ciekawych atrakcji, zabaw i niespodzianek (szczegóły na plakacie). Wieczorem zaprasza zaś do wspólnego ognika i zabawy pod gwiazdami z zespołem „Marco".

centrum Żytkiejm, godz. 12.00-14.00

  • gry i zabawy przygotowane przez Stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej"
  • gry, zabawy, konkursy, pokazy pranie na tarze, maglowanie, polowanie z Jaćwingiem na dzika i jelenia, napełnianie dziurawej studni, zbijanie chochlików, zabawy z czarownicą, przejście podziemną rzeką (obowiązkowe obuwie gumowe i latarki) przygotowane przez Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga"
  • warsztaty dla mamy, taty i dziecka „Wesołe breloczki i inne bibeloty" przygotowane przez GCK Dubeninki - filię biblioteczną i świetlicę wiejską w Żytkiejmach

boisko szkolne, od godziny 12.00

  • stoiska z jadłem regionalnym i rękodziełem przygotowane przez uczniów ze szkół gminy Dubeninki i ich rodziców
  • promocja Planu Odnowy Miejscowości Żytkiejmy
  • konkurs wiedzowy, zbiórka elektrośmieci (baterie i żarówki), trampolina

boisko szkolne, od godziny 14.00

  • konkurs rzutów karnych, koło fortuny, gra w dwa ognie (młodzież - nauczyciele - rodzice), stoisko
  • z idealnym menu zdrowego człowieka, występy artystyczne uczniów, konkursy – atrakcje przygotowane przez szkoły podstawowe i gimnazjum z gminy Dubeninki
  • malowanie twarzy, kręcenie pojami przygotowane przez klub wolontariusza przy GCK w Dubeninkach i klub wolontariusza przy filii bibliotecznej w Żytkiejmach - wystąpią grupy Dominus Ignis i Fireball przygotowane przez M. Bobrowskiego.

boisko szkolne, godz. 18.00-22.00

  • ognisko oraz zabawa pod gwiazdami z zespołem Marco

Organizatorem pikniku jest Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga". Organizację pikniku wspierają: szkoły podstawowe i gimnazjum z terenu gminy Dubeninki, GCK Dubeninki - filia biblioteczna i świetlica w Żytkiejmach, rodzice dzieci szkolnych, OSP Żytkiejmy, Portal GOLDAP.INFO, młodzież z klubu wolontariusza przy GCK w Dubeninkach i filii bibliotecznej w Żytkiejmach, Urząd Gminy Dubeninki, Stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej".

Sponsorzy: Masarnia T. Protasiewicz z Ejszeryszek, Ubojnia M. Rudzewicz z Ignatowizny

Organizacja festynu dofinansowana jest ze środków Starostwa Powiatowego w Gołdapi w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi – zadanie publiczne „Eko-zabawnie, eko-rodzinnie, eko-edukacyjnie w Żytkiejmach".

 

 


INFORMACJA

Siedziba redakcji GOLDAP.INFO jest nieczynna do odwołania.
Nie ma możliwości osobistego zlecenia publikacji ogłoszenia lub reklamy. Ogłoszenia drobne prosimy zlecać przez internet lub SMS. W przypadku ogłoszeń na stronie głównej i innych reklam, prosimy o kontakt przez email (redakcja@goldap.info) lub telefoniczny / Viber / WhatsApp (+48 504-475-522).

 

Wyszukiwarka