
ŻYTKIEJMY. 25 stycznia w świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyłym gościom serwowano ciepłe napoje oraz słodkie przysmaki. Następnie odbyła się część artystyczna, podczas której były miłe życzenia, wiersze oraz pokaz kręcenia pojami w wykonaniu młodzieży z klubu wolontariusza przy filii bibliotecznej w Żytkiejmach, za który publiczność nagrodziła wykonawców wielkimi brawami. Ponadto młodzież wręczyła laurki wszystkim babciom i dziadkom, dodatkowo najstarsi babcia i dziadek oraz najmłodsi babcia i dziadek, którzy przybyli na uroczystość obdarowani zostali słodkimi upominkami. Podczas imprezy nie zabrakło wesołych zabaw, które dostarczyły zebranym wielu wrażeń i uśmiechu. W spotkaniu wzięło udział ponad 40 osób. Organizatorem spotkania było Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach- świetlica wiejska w Żytkiejmach przy wsparciu klubu wolontariusza w Żytkiejmach.



















fot. Teresa Rydzewska
Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego rozstrzygnął nabór wniosków na realizację zadań z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego. Spośród 97 nadesłanych ofert dofinansowanie otrzymało 40.
Wczoraj odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy Dubeninki w okręgu nr 14. Nowym radnym będzie Patryk Mejsak.
W najbliższą niedzielę odbędą się wybory uzupełniające do Rady Gminy Dubeninki w okręgu nr 14. Głosowanie potrwa od 7:00 do 21:00. Przypominamy o ciszy wyborczej, która zacznie obowiązywać od północy z piątku na sobotę do niedzieli do czasu zakończenia głosowania.
Program Stypendialny Gminy Dubeninki, uchwalony w lutym przed Radę Gminy Dubeninki, nie wejdzie w życie. 25 marca wojewoda warmińsko-mazurski stwierdził nieważność uchwały.
Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach zaprasza osoby pełnoletnie do udziału w warsztatach zielarskich, które prowadzić będzie Katarzyna Enerlich.
W minioną niedzielę w Żytkiejmach odbyła się wyjątkowa, bo dwudziesta edycja wydarzenia "Spotkanie z Pisanką", które na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych uroczystości.
Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią coroczne wydarzenie w świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach. 22 marca odbędzie się 20. Spotkanie z Pisanką.
W ramach Uniwersytetu Ludowego Pogranicza, w dniach 5 i 6 marca w Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach odbyły się warsztaty kulinarne pt. "Słodkie przekąski".
Przedstawiamy państwu kilka zdjęć z lotu ptaka, przedstawiających zimowo-wiosenne Dubeninki i okolicę.
Muzyczne wydarzenie z okazji Dnia Kobiet przygotowało w sobotę Gminne Centrum Kultury w Dubeninkach.