DUBENINKI. W niedzielne popołudnie, w remizie w Dubeninkach miejscowe stowarzyszenie Głos Puszczy Rominckiej podsumowało projekt pt. „Bądź naszym Mistrzem i ocal od zapomnienia". Realizowany on był od września ubiegłego do lutego bieżącego roku. Głównym zamierzeniem projektu było przybliżenie i ocalenie od zapomnienia zanikających umiejętności i czynności, które kiedyś były czymś codziennym.

Podczas dzisiejszego spotkania promowany był album, w którym zebrane zostały opowieści mistrzów o ich umiejętnościach. Można było na żywo zobaczyć też, jak powstaje masło, jak się przędzie wełnę, jak wyrabia chleb, miotły z witek brzozowych.

Do zabawy przygrywał zaprzyjaźniony ze stowarzyszeniem zespół Onegdaj z Filipowa. Artyści wiele osób porwali do tańca. Na stołach czekały różne potrawy, przygotowane przez członków stowarzyszenia i mistrzów.

Warsztaty, wydanie albumu, spotkanie podsumowujące – to wszystko kosztuje. Stowarzyszenie na realizację projektu pozyskało pieniądze w jednym z konkursów, ogłoszonych przez Gołdapski Fundusz Lokalny. Organizacja ta często wspiera tego typu lokalne inicjatywy.

 

 


Wyszukiwarka

Loading